Trnava vyhrala v Myjave rozdielom triedy

TA TASR SITA
5.4.2014 22:38

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 25. kola Corgoň ligy na trávniku Spartaka Myjava hladko 3:0. Do streleckej listiny sa zapísali postupne Erik Sabo, Kamil Kuzma a striedajúci Andrej Hodek. Trnavčania prerušili sériu nezdarov proti Myjavčanom a v šiestom vzájomnom ligovom súboji sa dočkali prvej výhry.

Spartak Myjava – Spartak Trnava 0:3 (0:1)

Góly: 30. Sabo, 58. Kuzma, 81. Hodek. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Duga, Kosík, Častulín - Vyskočil, 2561 divákov

Zostavy a striedania:

Myjava : Solnička – Siva, Černáček, Častulín, Šulek – Oršula (67. Urgela), T. Bruško (46. Duga), Marček, Pekár (85. Kováč), Daniel – Kosík

Trnava: Rusov - Sabo, Čarnota, Grabež, Janečka – Procházka, Tóth, Kuzma, Vlasko (83. Mikovič) – Schranz (81. Chovanec), Vyskočil (75. Hodek)

V spartakovskom derby ako prví mierili do priestoru brány domáci, keď v 15. minúte strieľal Pekár. V 20. minúte podnikli Trnavčania kontru, ktorú finalizoval strelou Schranz, Solnička si s ňou poradil. V 30. minúte už bol prikrátky na Sabovu strelu k žrdi z hranice pokutového územia – 0:1. Podobnú streleckú parketu mal k dispozícii aj Vlasko v 40. minúte, no mieril privysoko. Záverečnú šancu prvého dejstva mal po centri hlavičkujúci Kosík, no úspešný nebol.

Výbornú príležitosť na vyrovnanie mal v 52. minúte Šulek, jeho hlavička po centri Daniela tesne minula priestor brány. Gólovo tak "udreli" hostia, v 58. minúte našiel Sabo v 16-tke Kuzmu a ten rozvlnil sieť – 0:2. Kuzma skúšal šťastie aj o dve minúty "placírkou" k žrdi, Solnička chytil. Konštrukciu Rusovovej brány otestoval v 69. minúte ďalekonosnou strelou Pekár, lopta skončila na brvne. V 81. minúte už bol rozdiel trojgólový, keď sa zblízka na dvakrát presadil striedajúci Hodek – 0:3. Ten istý hráč pálil aj v 86. minúte tento raz tesne minul. Bodkou za stretnutím boli neúspešné zakončenia Chovanca na jednej a Kosíka na druhej strane.

Radúz Dorňák, tréner Myjavy: "My sme si boli vedomí, že nastupujeme do extrémne ťažkého zápasu, pretože v priebehu týždňa už to bol náš tretí zápas. Vedeli sme, že sme v určitej nevýhode voči Trnave v tom zmysle, že Trnave sa predtým podarili dva výsledky, bola psychicky hore. Nám sa naopak posledné dva zápasy nevydarili, navyše sa trápime v koncovke, takže sme to chceli dnes odčiniť. Bolo vidno, že hráči Trnavy majú lepší pohyb, boli čipernejší na lopte, čo nám robilo dosť veľký problém. Opäť sa ukázalo, že v posledných zápasoch sú našim najväčším nepriateľom konštrukcie brán. So zápasom sa dalo ešte niečo urobiť, keď sme urobili prvé striedanie a preskupili hráčov z ľavej strany do pravej. Lenže sme nevyužili Šulekovu šancu, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. V 1. polčase za ešte relatívne priaznivého stavu mal šancu ešte Kosík hlavou. Trápime sa v koncovke, musíme s tým niečo robiť aj v tréningovom procese.“

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: „Veľmi sme túžili dnes na Myjave vyhrať, pretože bilancia nebola lichotivá. Sú tu veľmi dobré vzťahy medzi majiteľmi, takže my sme museli dať aj pánovi majiteľovi darček a sme radi, že sa nám to podarilo a že víťazstvo chlapci venujú jemu. Chceme vyhrať každý zápas a dnes to vyšlo. Poctivo sme sa pripravili na Myjavu, eliminovali sme ich silné zbrane, rýchlu prechodovú fázu a štandardné situácie. Naopak, vedeli sme, kde majú slabiny. Po prvom góle Erika Saba z nás spadla zviazanosť. Myslím, že druhý polčas sme dominovali. Zaslúžene sme zvíťazili. Ďakujem chlapcom, pretože podali dobrý, kolektívny výkon.“