Slovan v šlágri zdolal Dunajskú Stredu

TA3 SITA
22.3.2014 18:26

Po derby Slovana s Trnavou tentoraz pútal na bratislavských Pasienkoch v 23žom kole futbalovej Corgoň ligy súboj "belasých" s obrodenou Dunajskou Stredou. Do poslednej tretiny súťaže vstupovali domáci s cieľom udržať si náskok na čele a hostia s ambíciou potrápiť favorita v snahe o záchranu.

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 23. kola Corgoňligy na domácej pôde nad Dunajskou Stredou 2:1 a potvrdili pozíciu lídra dvanásťčlenného ligového pelotónu. "Belasí" sa ujali vedenia v nadstavenom čase I. polčasu, keď brankára hostí P. Penksu prekonal kanonier Vittek. Na 2:0 zvýšil v 54. min Gorosito, za hostí skorigoval tesne pred záverečným hvizdom rozhodcu Krišto.

Slovan je na čele corgoňligovej tabuľky so ziskom 54 bodov, Dunajská Streda je jedenásta. Na svojom konte má mužstvo zo Žitného ostrova 17 bodov, no po skončení súťaže mu odrátajú šesť bodov.

Futbal - Corgoň liga 2013/2014 - 23. kolo - sobota:

ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (1:0)

Góly: 45.+ Vittek, 54. Gorosito - 90.+ Krišto, ŽK: 77. M. Matúš (Dunajská Streda), rozhodovali: Samotný -Tomčík, Hrčka, 3769 divákov

Slovan: D. Perniš - Kolčák (68. D. Hudák), Niňaj, Gorosito, Josimov - I. Žofčák, Kladrubský (12. Bagi), Soumah (76. R. Matejka), Milinkovič - L. Peltier, Vittek

Dunajská Streda: P. Penksa - M. Turňa, Čaušič, Peter Majerník, O. Szabo - Krišto, G. Straka - E. Ujlaky, Gergel, Brašeň (88. Valenta) - Nurkovič (56. M. Matúš)