V Prahe prekonali rekord KHL v dĺžke zápasu

22.3.2014 10:05

Hráči tímov HC Lev Praha a Donbas Doneck sa v piatok postarali o rekord Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v dĺžke zápasu. Druhý duel semifinále play-off Západnej konferencie trval 126 minút a 14 sekúnd, čiže 5685 divákov sledovalo akoby dve stretnutia a ďalších 6:14 min.

V riadnom hracom čase sa súboj skončil nerozhodne 3:3 a muselo sa predlžovať. Obaja brankári, Petri Vehanen aj Michael Leighton, si v prvých troch nastavených dvadsaťminútovkach udržali čisté konto, v závere tretej padol rekord KHL.

Doterajšie maximum patrilo duelu Severstaľ Čerepovec - Lokomotiv Jaroslavľ, ktorý 26. februára 2013 trval spolu 118 minút aj 48 sekúnd. Záverečnú bodku piatkovému rekordnému stretnutiu dal 9 minút po polnoci miestneho času hosťujúci Beluchin.

Stav série medzi HC Lev Praha a Donbasom Doneck je po piatku 1:1, jej pokračovanie je v nedeľu 23. marca v bratislavskej Slovnaft Arene Zimného štadióna Ondreja Nepelu, kde sa uskutočnia aj štvrtý a piaty zápas 24. a 26. marca.

Už v boji o Gagarinov pohár 2014 dve mužstvá atakovali maximum KHL v dĺžke zápasu, duel Admiral Vladivostok - Metallurg Magnitogorsk sa skončil v 117. minúte. Absolútny rekord v dĺžke hokejového stretnutia držia Detroit a Montreal Maroons, súboj NHL sa v roku 1936 hral celkovo 176:30 min. Jediný gól súboj, ktorý strelili hráči Detroitu, padol až v závere šiesteho predĺženia. V novodobej histórii NHL drží maximum súboj Philadelphie s Pittsburghom z mája 2000, ktorý sa skončil v čase 152:01 víťazstvom Flyers 2:1.

Brankár Donecka Michael Leighton už absolvoval počas kariéry aj dlhší zápas ako piatkový. V apríli 2008 stál v bránke Albany River Rats v rekordnom súboji AHL, keď ho prekonal až v čase 142:58 min hráč Philadelphie Phantoms.