KHL sa od budúcej sezóny rozrastie o ďalšie tri kluby

19.3.2014 16:32

Podľa prezidenta Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Alexandra Medvedeva už možno hovoriť o troch nováčikoch nadnárodnej súťaže - Jokerite Helsinki, Lade Togliatti a mužstve zo Soči. Správu priniesol portál R-Sport.ru.

KHL sa od budúcej sezóny rozrastie o ďalšie tri kluby
TA3

Šéf KHL ďalej prezradil, že definitívny osud finančnými problémami sužovaného Spartaka Moskva zatiaľ nie je známy. V ročníku 2013/2014 v nadnárodnej súťaži štartovalo 28 tímov, po vstupe trojice nováčikov a očakávanom odchode spomenutého moskovského mužstva by ich počet mal stúpnuť na 30.

Lada Togliatti už v minulosti hrala v KHL, naposledy v sezóne 2009/2010. Helsinský Jokerit má ruského majiteľa a už takmer rok sa pripravuje jeho vstup do súťaže. Nový tím z čiernomorského letoviska Soči by mal podľa posledných informácií nahradiť Spartak Moskva, no definitívne rozhodnutie ešte nepadlo.

"Zoznam účastníkov KHL na nasledujúcu sezónu sa oficiálne formuje až do konca apríla. Otázka Spartaka Moskva je stále otvorená. Čo sa týka nováčikov, žiadosť podali kluby z Togliatti a Soči. Od vedenia Krasnodarského kraja som dostal potvrdenie, že financie na účasť klubu sú pripravené. Známe už je aj to, že mužstvo bude zložené prostredníctvom rozširujúceho draftu. Tento systém sa osvedčil v prípade Admiralu Vladivostok. O štarte Jokeritu, Lady a mužstva zo Soči v KHL v nasledujúcej sezóne možno už teraz hovoriť ako o fakte," povedal pre R-Sport Alexander Medvedev.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok