SNS do volieb povedie Slota, Danko a Rafaj

8.12.2011 14:04

Slovenskú národnú stranu (SNS) do predčasných volieb povedie jej predseda Ján Slota, číslom dva na kandidátke národniarov bude prvý podpredseda SNS Andrej Danko, nasleduje predseda poslaneckého klubu Rafael Rafaj.

SNS do volieb povedie Slota, Danko a Rafaj
ČTK

“Pevne verím, že všetkých dovediem do víťazného ťaženia v parlamentných voľbách 2012,” uviedol líder národniarov Slota, ktorý na dnešnej tlačovej besede predstavil prvá dvadsiatku kandidátky SNS. Štvorkou bude bývalý podpredseda vlády a minister školstva Ján Mikolaj, do prvej desiatky sa zmestili aj ostatní ľudia z vedenia strany. Z piateho miesta bude kandidovať podpredseda SNS Ján Ikrény, zo šiestej pozície súčasný poslanec NR SR Štefan Zelník. Sedmičkou na kandidátke národniarov je ďalší podpredseda Peter Petko. Ôsme miesto obsadila Milada Belásová, ústredná tajomníčka strany a jediná žena na kandidátke, deviatkou je Milan Frič, krajský predseda SNS v Žiline. Prvú desiatku uzatvára bývalý minister pôdohospodárstva a poslanec za HZDS, dnes už člen SNS Miroslav Jureňa.

Na kandidátke SNS je aj Pavel Kapusta, novinár a šéfredaktor týždenníka Extra Plus, ktorý obsadil 19. miesto. Dvadsiatkou je hokejista a športovec Marek Uram.
Predčasné voľby sa uskutočnia v sobotu 10. marca 2012, čas na podanie kandidátky majú strany do nedele 11. decembra.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok