Gólová prestrelka vo Philadelphii, Toronto zdolalo Rangers

SITA, nhl.com
6.3.2014 07:28

Slovenskí hokejisti nezasiahli do stredajších stretnutí zámorskej NHL. Hrdinom a prvou hviezdou duelu New York Rangers - Toronto (2:3 po predĺžení) sa stal hosťujúci center Tyler Bozak.

Dvadsaťsedemročný útočník najskôr v 22. min otvoril skóre, v druhej minúte nadstavného času rozhodol o víťazstve Maple Leafs.

Desať presných zásahov videli diváci vo Philadelphii, miestny Flyers zdolali Washington 6:4. V zostave Capitals chýbal po stredajšej výmene z Buffala slovenský brankár Jaroslav Halák. Po dva góly Flyers strelili útočníci Claude Giroux a Jakub Voráček.

Slovenský gólman Peter Budaj z Montrealu nedostal príležitosť v súboji na ľade Anaheimu, jeho Canadiens uspeli 4:3 po sam. nájazdoch. Rozhodujúci pokus premenil ruský zadák Andrej Markov.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers - Toronto 2:3 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Góly: 46. McDonagh (D. Moore, B. Boyle), 47. Moore (Stepan) - 22. Bozak, 42. Kadri (Kuľomin), 62. Bozak (Kessel, Ranger)

Philadelphia - Washington 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)
Góly: 7. C. Giroux (Couturier, Read), 9. Voráček (C. Giroux, Simmonds), 26. C. Giroux, 32. Raffl (L. Schenn, A. MacDonald), 52. Voráček (S. Hartnell), 60. S. Downie (Read, B. Schenn) - 35. Ward (M. Green, Ovečkin), 47. Ovečkin (Bäckström, J. Carlson), 50. Brouwer (Hillen, Bäckström), 54. Laich (M. Green, Alzner)
Jaroslav Halák (Washington) nechytal.

Calgary - Ottawa 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 3. Markus Granlund (Reinhart), 30. P. Byron (Giordano, Russell), 38. Colborne (Hudler, Monahan), 52. Cammalleri (Giordano, Monahan) - 51. Turris (Greening, Wiercioch)

Anaheim - Montreal 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 28. T. Jackman (Sbisa, Bonino), 30. Beauchemin (Lindholm, Hiller), 39. Winnik (Beleskey, Lovejoy) - 9. Gionta (Plekanec), 13. Pacioretty (Desharnais, Gallagher), 40. Gallagher (Subban, T. Moen), rozhodujúci sam. nájazd A. Markov