Sekera skóroval po skvelom sóle, Heritage Classic pre Ottawu

SITA TASR nhl.com
3.3.2014 07:36

Zo štvorice slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v nedeľňajších zápasoch NHL, bodovali Ľubomír Višňovský a Andrej Sekera. Ich tímy svoje zápasy prehrali.

Sekera z Caroliny začal druhú desiatku tohtosezónnych gólov po peknej individuálnej akcii na ľade Anaheimu. Domáci Ducks viedli už 5:0, keď sa presadil Prievidžan. Carolina potom pridala ešte dva presné zásahy, ale tie už iba korigovali výsledok. Sekera odohral takmer 25 minút.

Višňovský z New York Islanders si pripísal bod za asistenciu počas necelých 23 minút na ľade proti Floride. Topoľčiansky odchovanec prihrával na jeden z dvoch gólov Thomasa Vaneka. Panthers síce prehrávali 1:3, ale v tretej tretine strelili štyri góly a ukončili štvorzápasovú sériu prehier.

Po olympijskej prestávke sa pomalšie rozbiehal Boston, v nedeľu však už predviedol svoju silu a zdolal New York Rangers 6:3. Kapitán Bruins Zdeno Chára sa počas 26 minút pobytu na ľade prezentoval jednou strelou a zodpovedným plnením defenzívnych úloh.

Philadelphia zvíťazila na ľade Washingtonu 5:4 po predĺžení. Flyers zaostávali pred treťou tretinou 2:4, v 51. dokázal v presilovke znížiť Jakub Voráček a v na konci 59. min vyrovnal kapitán Claude Giroux. V predĺžení rozhodol o výhre hostí Vincent Lecavalier.

Z dvoch bodov sa mohol tešiť aj slovenský obranca Andrej Meszároš, ktorý odohral v drese "letcov" 20:11 min a pripísal si na konto tri mínusky. Dva góly za Washington strelil ruský obranca Dmitrij Orlov, pre ktorého išlo o druhý a tretí presný zásah v sezóne.

Po výmene z Buffala za Jaroslava Haláka odchytal Ryan Miller víťaznú premiéru za St. Louis, Blues zdolali Phoenix 4:2. V Heritage Classic na štadióne B. C. Place vo Vancouveri pred vyše 50-tisíc divákmi uspela hosťujúca Ottawa. Senators dosiahli prvé víťazstvo v treťom zápase po olympijskej pauze.

Canucks utrpeli deviatu prehru v posledných desiatich zápasoch. Súboj bol aj spomienkou na finálovú sériu Stanleyho pohára 1915 medzi tímami Vancouver Millionaires a Ottawa Senators.

Washington - Philadelphia 4:5 po predĺžení (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 7. Orlov (Brouwer, Erat), 14. M. Johansson (Chimera, M. Green), 34. Beagle (J. Ward, M. Green), 37. Orlov (M. Green, Fehr) - 12. Giroux (Timonen, Voráček), 33. A. Hall (Couturier), 52. Voráček (Timonen, Giroux), 59. Giroux (Voráček, Coburn), 63. Lecavalier (Timonen, Coburn)

New Jersey - San Jose 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Góly: 25. Henrique (Bernier, Gelinas), 35. Eliáš (Merrill, Henrique) - 24. Couture (Marleau, Demers), 36. Torres (Pavelski, Sheppard), 47. Nieto (Pavelski, J. Thornton), 58. Marleau

New York Islanders - Florida 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)
Góly: 7. Vanek (Clutterbuck, Dehaan), 8. Vanek (Ľ. VIŠŇOVSKÝ, Nielsen), 40. Strome (Vanek, Okposo) - 39. Matthias (Upshall), 44. M. Goc (Huberdeau, T. Gilbert), 45. Matthias (Hayes, Huberdeau), 51. Upshall (Matthias, B. Campbell), 56. Upshall (Olsen, Kulikov)
Ľubomír Višňovský (NY Islanders) mal 1 asistenciu, 3 strely a odohral 22:45 min

Vancouver - Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Góly: 5. Garrison (Hamhuis, Hansen), 12. Kassian - 16. C. MacArthur (Condra, Gryba), 18. Karlsson (C. MacArthur), 31. Ceci (Spezza, M. Michálek), 59. Greening (Neil, Z. Smith)

New York Rangers - Boston 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
Góly: 4. Miller (Stepan), 37. B. Richards (Callahan, Stralman), 56. McDonagh (Kreider, Stepan) - 19. Iginla (Krejčí, Hamilton), 25. Hamilton (Lucic, Iginla), 30. Söderberg (Eriksson, Hamilton), 50. G. Campbell (L. Eriksson, Boychuk), 54. G. Campbell (Paille), 59. Lucic (Bartkowski, Krejčí)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:57 min a mal 1 strelu

Colorado - Tampa Bay 6:3 (2:1, 0:2, 4:0)
Góly: 18. Barrie (P. Stastny, MacKinnon), 20. R. O´Reilly (Parenteau, Duchene), 46. Holden (R. O´Reilly, Duchene), 57. E. Johnson, 60. Holden (Talbot), 60. P. Stastny (MacKinnon, Landeskog) - 17. Pyatt (Purcell, S. Salo), 27. Thompson (Kostka, Carle), 38. Thompson (Kostka)

Phoenix - St. Louis 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)
Góly: 3. Bissonnette (Stone), 28. Halpern (Yandle, Chipchura) - 44. Berglund (J. Schwartz, Tarasenko), 48. Pääjärvi (Pietrangelo), 53. Shattenkirk (J. Schwartz, Steen), 59. Berglund

Anaheim - Carolina 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)
Góly: 7. Perry (Penner, Getzlaf), 14. Beauchemin (Perry, Penner), 17. Perry (Fowler), 24. Cogliano (S. Koivu), 29. Silfverberg (Palmieri) - 36. SEKERA (Hainsey, Riley Nash), 52. Dwyer (Liles, Gerbe), 59. Siomin
Andrej Sekera (Carolina) strelil 1 gól, mal 1 strelu a odohral 24:53 min