Nemec Freund vyhral suverénne preteky SP vo Falune

TASR TA3
26.2.2014 22:48

Stredajšie podujatie Svetového pohára skokanov na lyžiach vo švédskom Falune sa stalo korisťou nemeckého olympijského víťaza zo súťaže družstiev v Soči Severina Freunda.

Nemec bol vo Falune suverénny, vyhral prvé aj druhé kolo skokmi dlhými 133 a 135 metrov a získal druhý triumf v SP v sezóne, celkovo už šiesty v kariére.

Na druhom mieste skončil na veľkom mostíku vo švédskom stredisku Slovinec Peter Prevc, na treťom klasifikovali japonského reprezentanta Noriaki Kasaia. V priebežnom poradí SP sa na prvé miesto dostal Prevc pred dvojnásobného olympijského šampióna zo Soči Poliaka Kamila Stocha. Ten v stredu skončil štvrtý.
"Boli to moje najlepšie skoky, mal som pri nich aj dobré podmienky," povedal do kamier Eurosportu bezprostredne po víťazstve Freund, ktorého skoky boli tiež novým rekordom tamojšieho veľkého mostíka.

Falun - veľký mostík: 1. Severin Freund (Nem.) 266,1 (133,0+135,0), 2. Peter Prevc (Slovin.) 250,2 (125,5+133,5), 3. Noriaki Kasai (Jap.) 248,8 (133,0+130,5), 4. Kamil Stoch (Poľ.) 248,3, 5. Stefan Kraft (Rak.) 246,7, 6. Anders Fannemel (Nór.) a Anders Bardal (Nór.) po 244,9, 8. Simon Ammann (Švajč.) 242,8, 9. Lauri Asikainen (Fín.) 241,8, 10. Maciej Kot (Poľ.) 236,7

Poradie v SP: 1. Prevc 988, 2. Stoch 971, 3. Kasai 806, 4. Freund 727, 5. Gregor Schlierenzauer (Rak.) 683, 6. Ammann 646

Pohár národov: 1. Rakúsko 3439, 2. Nemecko 3361, 3. Slovinsko 3325