Žilina prehrala so Skalicou, Nitra rozstrieľala Martin

SITA TA3 TASR
20.2.2014 19:53

Hneď v úvode zápasu nebezpečne tečoval Marek Slovák, puk však išiel nad Romančíkovu bránku. Prešlo 78 sekúnd a bývalý hráč Žiliny Lažo dostal hostí do vedenia. Skaličania mohli zvýšiť pri vylúčení Rúfusa v 4. min, ale výsledkom ich snaženia bola len nebezpečná strela Preisingera.

V 8. min od modrej čiary vystrelil Barák, odrazenú strelu René Školiak poslal za brankárov chrbát. Žilinčania zvýšili svoju aktivitu. Úvodný gól mohli dať pri početnej prevahe piatich proti trom, ale nevyužili 23-sekundovú výhodu. Neujala sa najmä Škovirova dorážka a vzápätí ani poloteč Slováka. V 16. min nebezpečne z ľavej strany mieril skalický Stieler, o dve minúty neskôr domáci Lipovský, no stav zápasu sa nemenil.

Druhá tretina bola najmä o vylúčeniach, na trestnej lavici sedelo až deväť hráčov. V 25. min zaujala strela Šterbáka, o minútu neskôr v páde vystrelil Kropáč, ale bez gólového efektu. V 30. min mohla ísť Skalica do trojgólového vedenia, ale strelu Obdržálka vyrazil Peksa. Skóre zápasu sa mohlo zmeniť v 33. min, keď na jednej strane Kropáč sám pred bránkou neusmernil puk, vzápätí Lipovského nájazd z ľavej strany tiež neznamenal vytúžený gól Žiliny. V 36. min Romančík išiel na výlet zo svojej svätyne, Slovákovi sa však získaný puk nepodarilo dostať do odkrytej bránky. Prešla však minúta a domáci sa dočkali, keď po spolupráci druhého útoku Drevenák dal kontaktný gól - 1:2. V predposlednej minúte druhého dejstva vystrelil Šátek, ale Peksa svoj tím opäť podržal.

V tretej tretine to boli gólové hody. Hneď v úvode domáci nevyužili vylúčenia Skalice. Keď však Krejčiřík nastúpil na ľad, Kalla spoza bránky prihral Marekovi Slovákovi a druhý najlepší strelec Žiliny vyrovnal na 2:2. V 46. min dobre pálil Obdržálek, ale len tesne vedľa ľavej žŕdky. Potom prišiel strelecký uragán "Záhorákov". V 47. min Šátek využili zaváhanie domácich na modrej čiare a strelil tretí gól Skalice. Vzápätí Stieler ideálne prihral Jankovičovi pred bránku, ktorý nezaváhal. O dve minúty neskôr vyrazený puk Peksom dopravil Trška piatykrát do bránky - 2:5. Iskierku nádeje vykresal v 53. min Marek Slovák, ktorý prestrelil Romančíka. Boli to však hostia, ktorí mohli zvýšiť svoj náskok. V 54. min strela Kutálka skončila len tesne vedľa ľavej žŕdky a onedlho zaváhal Stieler sám pred Peksom. Záverečných 57 sekúnd hrali "vlci" bez brankára, ale stav stretnutia sa už nezmenil.

Hokej - Tipsport extraliga - 50. kolo:

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 3:5 (0:2, 1:0, 2:3)
Góly: 37. Drevenák (R. Jarolín, Kalla), 45. Marek Slovák (Kalla, Martin Chovan), 53. Marek Slovák (Leško) - 2. Lažo (M. Preisinger, Šátek), 8. R. Školiak (Barák), 47. Šátek (M. Sloboda, M. Preisinger), 48. B. Jankovič (Stieler, R. Kropáč), 50. Trška
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, M. Novák - Výleta, Tvrdoň, 996 divákov

Žilina: Peksa - Leško, Martin Chovan, E. Bagin, Rúfus, Marcel Šterbák, Ďurák - Škovira, T. Varga, Marek Slovák - A. Lipovský, Klouda, R. Tomas - Drevenák, R. Jarolín, Kalla
Skalica: P. Romančík - Barák, Vyrůbalík, Trška, Krejčiřík, Luža, Staňo - Obdržálek, R. Školiak, Lažo - Kutálek, M. Preisinger, Šátek - M. Sloboda, Stieler, R. Kropáč - B. Jankovič, F. Novák, Dvonč

HC‘05 Banská Bystrica - HC Košice 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Góly: 26. M. Hudec (White), 37. Zigo (Kadura, Lamper) - 12. R. Jenčík (Deyl, Štrbák), 16. Spilar (Štrbák, Deyl), 33. Svatoš (Sojčík, Češík), 39. R. Jenčík (Spilar, P. Bartoš), 53. Bicek (Češík), 56. M. Bartánus (Cebák)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - Šefčík, Sčensný, 1795 divákov

Banská Bystrica: Kalemba - Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Predajniansky, Bambúch, Rosandič - M. Hudec, White, Lunter - Kafka, Heizer, T. Matoušek - Lamper, Zigo, Kadura - Veilleux, R. Gašpar, Rapáč
Košice: Hylák - Kolba, Klouček, Deyl, Cebák, Štrbák, Šeda, M. Macejko - Bicek, Češík, Sojčík - Spilar, P. Bartoš, R. Jenčík - Svatoš, T. Hrnka, M. Bartánus - Jokeľ, Matúš Chovan, Hinďoš

MHC Mountfield Martin - HK Nitra 0:5 (0:2, 0:3, 0:0)
Góly: 6. R. Tománek (Stümpel, L. Novák), 15. Miroslav Kováčik (J. Ručkay, H. Ručkay), 25. L. Novák (R. Tománek, Stümpel), 34. R. Tománek (P. König, Stümpel), 37. H. Ručkay (Miroslav Kováčik, D. Milo)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner - Junek, Kacej, 1500 divákov

Martin: Dzubina (41. Marton) - I. Ďatelinka, Rusina, A. Novotný, Matejka, Tupý, Brcko, Popela, J. Perniš - Markovič, Galamboš, J. Suja - Finsterle, Kolena, Važan - L. Klíma, J. Cíger, Rožník - Themár, Zlocha ml., Pokrivčák
Nitra: Lakosil - Ordzovenský, P. König, D. Milo, Nádašdi, M. Novák, F. Kuzma, Ďurkech, Piačka - L. Novák, Stümpel, R. Tománek - J. Ručkay, Miroslav Kováčik, H. Ručkay - Pupák, T. Chrenko, M. Segľa - R. Mráz, Lelkeš, Bajtek

Dukla Trenčín - HK Poprad 3:4 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
Góly: 14. T. Klíma (Troliga, Koyš), 41. Komínek (Pozník), 45. O. Mikula (Komínek, Pozník) - 21. A. Lapšanský (Ľ. Vaic, A. Kroták), 32. Matúš Paločko (S. Takáč), 50. A. Lapšanský (Ľ. Vaic), 62. Mlynarovič (A. Kroták, Fabian)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Stano - Korba, Rovenský, 1159 divákov

Trenčín: Slipčenko - Čerešňák, Pozník, Bobček, M. Nemčík, Novajovský, M. Habšuda - Komínek, Róbert Petrovický, O. Mikula - Koyš, Troliga, T. Klíma - T. Lipták, O. Rusnák, J. Šimíček - D. Hudec, M. Toman, F. Macejka
Poprad: Sidor - Gáborčík, D. Brejčák, Fabian, Kurali, Látal, Makovský, Dinda - T. Sýkora, Ľ. Vaic, A. Lapšanský - A. Kroták, Mlynarovič, Jabrocký - Matúš Paločko, S. Takáč, Drábek - Štrauch, Belluš, M. Nagy

ŠHK 37 Piešťany - HKm Zvolen 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 11. Drgoň (Peško, T. Melichárek), 32. Lušňák (Drgoň, T. Melichárek), 55. Hamrák (Románek, S. Saliji) - 35. Hebar (Ťavoda), 51. Hebar (Hraško, Martin Ďaloga)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Orolín - Gajan, Snášel, 1045 divákov

Piešťany: T. Tomek - Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Bučka, Cuník, Škadra, A. Hruška - Lušňák, Peško, T. Melichárek - F. Hudec, V. Nemec, Stupka - S. Saliji, Hamrák, Románek - Haring, Mišura, Chylo
Zvolen: M. Šimko - Safronov, Juraško, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, Pichnarčík, J. Hertl - P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan - Škvaridlo, V. Fekiač, A. Podkonický - Čanky, M. Jurík, Ľ. Zuzin - Hebar, Koren, Martin Ďaloga