Kanada zdolala Fínsko, do štvrťfinále postupujú obaja

16.2.2014 20:36

V záverečnom zápase skupinovej fázy na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči v B-skupine Kanaďania zdolali Fínov 2:1 po predĺžení. O víťazstve obhajcov olympijského zlata rozhodol v predĺžení svojím druhým gólom v stretnutí obranca Drew Doughty.

Kanaďania sa stali víťazmi B-skupiny, spolu s nimi postúpili priamo do štvrťfinále aj Fíni ako najlepší tím z druhých miest. Ďalšími štvrťfinalistami sú hokejisti USA a Švédska.

B-skupina (Ľadový palác Boľšoj, Soči):

Fínsko - Kanada 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 38. T. Ruutu (J. Jokinen, Väänänen) - 14. Doughty (S. Weber, Crosby), 63. Doughty (J. Carter)

Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Pollock (Kan.) - Ďeďuľa (Biel.), Kovachik (Kan.), 11 263 divákov

Fínsko: Rask - Väänänen, Määttä, Kukkonen, S. Salo, Lepistö, Hietanen, Vatanen, Timonen - Selänne, Immonen, Mikael Granlund - Korpikoski, O. Jokinen, T. Ruutu - Aaltonen, Kontiola, J. Jokinen - Pihlström, Komarov, Lehterä

Kanada: Price - Keith, S. Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo, Hamhuis - P. Bergeron, Crosby, Jamie Benn - Duchene, Getzlaf, Perry - J. Carter, Toews, Marleau - Sharp, Tavares, Rick Nash