Stoch olympijským víťazom na strednom mostíku

9.2.2014 20:56

Poľský skokan na lyžiach Kamil Stoch (278 bodov) získal zlatú medailu v súťaži na strednom mostíku na ZOH v Soči. Za úradujúcim majstrom sveta z veľkého mostíku vo Val di Fiemme skončil Slovinec Peter Prevc (265,3), bronzová medaila putuje do Nórska zásluhou Andersa Bardala (264,1).

Stoch, ktorý viedol v centre RusSki Gorki už po prvom kole, predviedol skoky dlhé 105,5 a 103,5 m. Líder Svetového pohára tak "zastúpil" legendárneho krajana Adama Malysza, ktorému sa pre Poľsko nepodarilo získať prvé olympijské zlato v skokoch na lyžiach. Dvadsaťšesťročný Stoch je na svojej tretej olympiáde, pričom v Turíne skončil na strednom mostíku šestnásty a vo Vancouvri dvadsiatyšiesty. Na veľkom mostíku v Taliansku a Kanade obsadil piate resp. šieste miesto.