Súboj Tomášov pre Tatara a Jurča, Halák vychytal výhru

SITA, nhl.com
7.2.2014 07:39

V súboji troch slovenských Tomášov pôsobiacich v zámorskej hokejovej NHL sa vo štvrtok tešili Tatar a Jurčo z Detroitu. Red Wings na ľade Kopeckého Floridy vyhrali 3:1 a z posledných desiatich zápasov uspeli v šiestich a bodovali v ôsmich

Na výhre Detroitu má zásluhu Gustav Nyquist, ktorý strelil svoj deviaty gól v ostatných deviatich stretnutiach. Brankár Jimmy Howard mal 23 úspešných zákrokov, z nich šestnásť v rozhodujúcej tretej tretine. Kopecký si pripísal v zápase asistenciu, keď prihrával na presný zásah v závere prvej tretiny Scottiemu Upshallovi.

V závere druhej časti hry však na ľade chýbal, keďže si odpykával štvorminútový trest za hákovanie Nyquista a nešportové správanie sa. Red Wings vyhrali prvýkrát od 11. januára na klzisku súpera. Tatar i Jurčo si pripísali po mínusovom bode.

Brankár Jaroslav Halák bol oporou St. Louis pri výhre 3:2 po predĺžení nad St. Louis. Ružinovský odchovanec kryl 36 striel hráčov Bruins. V zostave Bostonu už chýbal kapitán Zdeno Chára, ktorý cestoval do dejiska ZOH 2014.

O výhre Blues rozhodol v 64. min T. J. Oshie. Predchádzajúce tri zápasy oboch tímov hrané v St. Louis vyhral Boston. Blues majú od sezóny 2010/2011 proti mužstvám z Východnej konferencie bilanciu 42-11-7, čo je najlepšia medzikonferenčná štatistika v lige.

Obranca Ľubomír Višňovský odohral vyše 20 minút v zápase proti Calgary, jeho New York Islanders prehrali 2:4. Višňovský trikrát neúspešne ohrozil bránku súpera a v 45. min putoval na trestnú lavicu za držanie Mikaela Backlunda.

Oslavy 6000. zápasu New York Rangers v základnej časti NHL pokazili hráči Edmontonu a najmä brankár Ben Scrivens, ktorý mal pri výhre 2:1 celkom 35 úspešných zákrokov. O výhre Oilers, v ktorých drese bol na ľade pri oboch góloch Martin Marinčin rozhodol v čase 58:22 Naiľ Jakupov.

Ďalší slovenský obranca Andrej Meszároš sledoval víťazstvo Philadelphie 3:1 nad Coloradom len z tribúny. Flyers vyhrali tretí zápas v rade. Alexander Ovečkin si pripísal 40. gól v sezóne, tentoraz aj víťazný a pomohol Washingtonu k výhre 4:2 nad Winnipegom. Capitals zdolali Jets šiestykrát v rade. Dvoma gólmi sa na výhre 3:2 Ottawy nad Buffalom podieľal Čech Milan Michálek.

V tretej dvadsaťminútovke sa presadil po desiatich sekundách hry, čo je nový klubový rekord v rýchlosti zásahu od prvého vhadzovania v tretine, potom 23 sekúnd pred tretím klaksónom pridal rozhodujúci gól na 3:2. Z tretieho hetriku v sezóne sa tešil Max Pacioretty z Montrealu pri výhre 5:2 nad Vancouverom.

New York Islanders - Calgary 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Góly: 40. Hickey (Bailey, C. McDonald), 48. Dehaan (Tavares, Vanek) - 35. Monahan (Colborne, Russell), 39. Wideman (Backlund, Brodie), 55. D. Jones (Stajan, Wideman), 60. Backlund (Hudler)
Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 20:40 min, mal 3 strely a 2 trestné minúty

Philadelphia - Colorado 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 27. Streit (Lecavalier, Couturier), 48. Raffl (Couturier, Downie), 60. Giroux (Simmonds, Coburn) - 58. MacKinnon (R. O´Reilly, Landeskog)

Washington - Winnipeg 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 5. Brouwer (Johansson, Wellman), 44. T. Wilson (Brouillette, Wey), 48. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Alzner), 56. Brouwer (Johansson, Carrick) - 14. B. Little (Ladd), 26. Byfuglien (Setoguchi, O. Jokinen)

New York Rangers - Edmonton 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 21. Brassard (Zuccarello, Pouliot) - 3. R. Smyth (Perron), 59. Jakupov (Gagner, T. Hall)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 20:40 min, mal 1 strelu a 2 plusové body

Florida - Detroit 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 20. Upshall (T. KOPECKÝ, Weaver) - 27. Alfredsson (Abdelkader, N. Kronwall), 34. Nyquist, 60. Lashoff (Helm, N. Kronwall)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:15 min, 4 minúty sedel na trestnej lavici, mal 1 asistenciu, Tomáš Tatar odohral 16:11 min, mal 1 mínusový bod, 1 strelu, Tomáš Jurčo (Detroit) odohral 13:53 min, mal 1 mínusový bod

Montreal - Vancouver 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Góly: 15. Pacioretty (Subban, A. Markov), 17. R. White (Bournival, Weise), 45. Pacioretty (Desharnais, Gallagher), 49. Plekanec (Desharnais), 59. Pacioretty (Gallagher, Jemelin) - 23. Higgins (Garrison, Schroeder), 53. Edler (Diaz, Burrows)

Tampa Bay - Toronto 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 51. Palát (St. Louis, T. Johnson) - 28. Raymond (Kuľomin, Rielly), 43. McClement (Clarkson, Lupul), 49. Van Riemsdyk (Gunnarsson, Kessel), 58. Bozak (Kessel)

Ottawa - Buffalo 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Góly: 24. Karlsson (S. Da Costa, Conacher), 41. M. Michálek (Spezza, Zibanejad), 60. M. Michálek (Spezza, Neil) - 51. Ennis (Stafford, Leino), 56. Stafford (Ehrhoff)

Minnesota - Nashville 3:2 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 5. Brodin (Niederreiter), 14. Parise (Heatley, Pominville), 63. Niederreiter (Brodziak, Spurgeon) - 6. C. Smith (Hutton), 28. C. Smith (Bartley)

St. Louis - Boston 3:2 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 16. Steen (J. Schwartz, Bouwmeester), 24. J. Schwartz (Jaškin, Pietrangelo), 64. Oshie - 50. Krejčí (Iginla, Lucic), 52. Marchand (Boychuk, Krug)
Jaroslav Halák (St. Louis) mal 36 úspešných zákrokov.

Los Angeles - Columbus 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 44. Muzzin (Kopitar, Doughty), 63. Regehr (M. Richards, J. Carter) - 2. J. Johnson (Johansen, Wisniewski)

Pomliaždené rebrá nepustili do Soči Henrika Sedina

Po Vladimírovi Sobotkovi, Johanovi Franzénovi, Stevenovi Stamkosovi a Mariánovi Gáboríkovi je Švéd Henrik Sedin ďalším hokejistom zo zámorskej NHL, ktorý sa nestihol uzdraviť pred začiatkom zimných olympijských hier v Soči. Bývalého držiteľa Hartovej trofeje nepustia do Ruska pomliaždené rebrá. Henrik Sedin nedoplní vo švédskom olympijskom tíme svoje dvojča Daniela. Informuje o tom prostredníctvom webu jeho klub Vancouver Canucks.

Henrik Sedin sa zranil 17. januára po krosčeku Čecha Martina Hanzala z Phoenixu. "Som sklamaný, že nemôžem reprezentovať moju krajinu na zimných olympijských hrách. Bolo to ťažké rozhodnutie, ale napokon to najsprávnejšie pre mňa, švédsky tím i Vancouver Canucks. Želám mojim spoluhráčom z reprezentácie všetko najlepšie a teším sa na návrat do hry," uviedol v stanovisku Henrik Sedin, ktorý tento týždeň nastúpil v zápasoch s Detroitom a Bostonom. Vo štvrtok v Montreale už chýbal na súpiske.

V 52 stretnutiach tejto sezóny strelil Henrich Sedin deväť gólov a pridal 31 asistencií. Švédi zatiaľ neoznámili meno náhradníka za útočníka Vancouveru. Tri korunky začnú olympijský turnaj 12. februára zápasom proti Česku.