Slovan si doma poradil s Chabarovskom

SITA TA3
15.1.2014 21:24

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy nad Amurmom Chabarovsk 3:2. Belasí na domácom ľade potvrdili októbrový triumf v Chabarovsku 5:2.

Vo štvrtom vzájomnom zápase dosiahol Slovan tretí triumf. Hosťom sa v stredu podarilo dvakrát vyrovnať, ale na presný zásah L. Hudáčka zo 48. min už nenašli odpoveď. V tabuľke Západnej konferencie majú Bratislavčania na 10. mieste 56 bodov, za postupovou 8. priečkou, ktorá patrí Lokomotivu Jaroslavľ, zaostávajú desať duelov pred koncom o desať bodov. Najbližšie sa Slovan predstaví v KHL v piatok 17. decembra o 19.00 h opäť doma proti Admiralu Vladivostok.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - streda:

Slovan Bratislava - Amur Chabarovsk 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Góly: 24. A. Šťastný (M. Bakoš, Sigalet), 29. M. Bakoš, 48. L. Hudáček (Šatan, V. Mihálik) - 25. Tarasov (Lugin), 38. Krikunov (Dubinin, Smurov)

Vylúčení: 1:0 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Odiňš - Birin, Zacharenkov, 10 055 divákov

Zostavy
Slovan: Janus - Škoula, Sigalet, Mojžíš, V. Mihálik, Štajnoch, J. Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - T. Mikúš, A. Šťastný, M. Bakoš
Chabarovsk: Järvinen - D. Bykov, A. Loginov, Sedunov, V. Loginov, Reese, Teriajev, D. Ježov - Šiškanov, Tarasov, Stepanov - Lugin, Fisenko, A. Juňkov - Smurov, Dubinin, Krikunov - Klimčuk, Teslenko, Kopijenko

Slovan mal počas celej prvej tretiny prevahu a gólman súpera Järvinen sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. Domáci hokejisti si utvorili niekoľko sľubných príležitostí z kombinačných akcií i protiútokov, ale ani jeden puk neskončil v bránke Amuru. Janus v tejto fáze hry nebol príliš vyťažený.

Skóre duelu otvoril v 24. min A. Šťastný, ktorý po spolupráci s M. Bakošom poslal puk pomedzi betóny Järvinena do bránky. Hostia s odpoveďou dlho neotáľali a o 43 sekúnd neskôr prekonal Janusa po rýchlej akcii Tarasov. Druhý gól Slovana pridal M. Bakoš, keď sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránkou hostí a na dvakrát prekonal Järvinena. Aktívna štvrtá útočná formácia Slovana pohrozila aj v 32. min, ale T. Mikúš trafil iba hornú žŕdku bránky súpera. O tri minúty neskôr mal obrovskú šancu Miklík, no bekhendom poslal puk vysoko nad. Zahrmelo na opačnej strane a Krikunov po rýchlej akcii vyrovnal v 38. min na

Skóre sa opäť menilo v 48. min, keď Šatanom nahodený puk usmernil L. Hudáček za Järvinena. V 50. min Janus zachránil Slovan pri stopercentnej šanci Fisenka a o dve minúty neskôr vychytal aj Klimčuka. Definitívnu bodku za duelom mohli dať domáci pri 78-sekundovej power-play Amuru, ale gól už nepadol.