Portoriko zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,4

13.1.2014 08:35

Silné podmorské zemetrasenie, ktoré dnes zasiahlo Portoriko, spôsobilo na niektorých miestach krajiny menšie materiálne škody. Informovala o tom agentúra AP.

Portoriko zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,4
SITA

Niektorí obyvatelia hlavného mesta San Juan, ktoré sa nachádza približne 96 kilometrov od epicentra zemetrasenia, hlásili, že im v domácnostiach padali voľne postavené predmety a niektoré budovy sa knísali.

Americký geofyzikálny inštitút (USGS) uviedol, že zemetrasenie malo odhadovanú magnitúdu 6,4 a udrelo krátko po polnoci približne 56 kilometrov severne od mesta Hatillo. Podľa USGS došlo k zemetraseniu v hĺbke 28 kilometrov pod morským dnom.

Portorický štátny úrad pre krízové situácie a prírodné katastrofy (AMEAD) oznámil, že pri zemetrasení nikto neutrpel zranenia a že nie je dôvod vydávať varovanie pred vlnou cunami.


Zemetrasenia s podobnou magnitúdou zasiahli toto nezačlenené americké územie aj v nedávnej minulosti. Otrasy s magnitúdou 5,4 vznikli neďaleko portorického pobrežia v marci 2011 a ďalšie zemetrasenie s rovnakou magnitúdou udrelo na Štedrý deň roku 2010.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok