Old-Boys Česko-Slovenska prehrali s Legendami Ruska

10.1.2014 20:44

Old Boys Česko-Slovenska neuspeli v piatkovom exhibičnom zápase pred sobotňajším Zápasom hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď v bratislavskej Slovna Aréne prehrali s Legendami Ruska 7:8 po predĺžení.

Hráči so štyrmi, piatimi ale aj šiestimi krížikmi previedli divákom v bratislavskej Slovnaft Aréne, že hokej hrať nezabudli, aj keď už nemajú potrebnú silu či výbušnosť. Nechýba im však chuť do milovanej hry a dobrú náladu šírili z ľadu aj na tribúny.

Skóre duelu otvorili "domáci" - Myškina v bránke súpera prestrelil Igor Liba. Hostia potom dosiahli tri góly za sebou, z toho dva z trestného strieľania, ktoré rozhodcovia nariaďovali namiesto dvojminútových vylúčení.

Tím pod vedením trénera Dáriusa Rusnáka v prvej polovici II. tretiny otočil na 5:3, do streleckej listiny sa postupne zapísali Cíger, dvakrát Janecký a I. Droppa. Hostia z Ruska síce v ďalšom priebehu vyrovnali na 5:5, ale za tím Česko-Slovenska dali góly M. Hlinka a Kapuš, na 7:7 vyrovnal v poslednej minúty dvoma gólmi z trestného strieľania A. Kovalenko. Definitívu dal v prvej minúte predĺženia Siomin.

Výsledok - piatok:
Old Boys Česko-Slovenska - Legendy Ruska 7:8 po predĺžení (1:3, 4:1, 2:3 - 0:1)
Góly: 4. Liba (Cíger, Hlinka), 24. Cíger, 27. Janecký (Rusznyak), 29. Janecký (Rusznyak, Richter), 30. I. Droppa (Pethö, Dornič), 53. M. Hlinka (Sekeráš, Cíger), 57. Kapuš (F. Kučera, L. Gudas) - 11. Varickij (Šepelev), 14. Balderis (z tr. strieľania), 19. Žamnov (z tr. strieľania), 33. Iľjin (Varickij, Šepelev), 48. Siomin (Iľjin), 60. Kovalenko (z tr. strieľania), 60. Kovalenko (z tr. strieľania), 61. Siomin (Kovalenko, Varickij)
Rozhodovali: Stewart, Ország - Birin, Zacharenko

Tím Dáriusa Rusnáka: Pavol Rybár, Petr Bříza - Ľubomír Sekeráš, František Kučera, Leo Gudas, Ján Varholík, Radoslav Svoboda, Ivan Droppa, Stanislav Hajdušek, Miroslav Hlinka, Oldřich Válek, Igor Liba, Pavel Richter, Ivan Dornič, Jozef Pethö, Radoslav Hecl, Zdeno Cíger, Richard Kapuš, Vladimír Kameš, Karol Rusznyak, Otakar Janecký - tréneri: František Černík, Dárius Rusnák, Marek Uram

Tím Alexandra Jakuševa: Maxim Michajlovskij, Vladimir Myškin - Juraj Ľapkin, Darius Kasparaitis, Viktor Šalimov, Vladimir Toržkov, Alexander Medvedev, Valerij Kamenskij, Helmut Balderis, Sergej Šepelev, Viačeslav Anisin, Jurij Lebedev, Raviľ Jakubov, Nikolaj Siomin, Alexej Gusarov, Vladimir Malachov, Fiodor Kanarejkin, Andrej Kovalenko, Sergej Gimajev, Jevgenij Štepa, Jevgenij Čižmin, Alexej Žamnov, Igor Varickij, Roman Iľjin - tréneri: Alexander Jakušev, Boris Michajlov, Sergej Makarov