Piešťany v domácom zápase zvíťazili nad Martinom

5.1.2014 22:42

Pieštany po dvoch prehrách bodovali naplno. V domácom zápase proti Martinu boli lepším tímom a zaslúžene zvíťazili 3:1..

Hokej - Tipsport extraliga - 36. kolo:

ŠHK 37 Piešťany - MHC Mountfield Martin 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 7. Lušňák (Holovič), 24. Stupka, 26. Hamrák (Bučka) - 57. Matejka (Kolena, Markovič)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: J. Cíger (Martin) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Korba, Smrek, 1590 divákov

Piešťany: Šúrek - Rais, Brňák, Cuník, A. Hruška, Drgoň, Bučka, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - T. Melichárek, Mišura, V. Nemec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Peško, Románek

Martin: J. Čech - Matejka, Brcko, I. Ďatelinka, A. Novotný, Tupý, Rusina - Markovič, Kolena, Važan - Rožník, Fujerík, L. Klíma - Themár, Dírer, J. Cíger - Šugár, Pokrivčák, Perniš

Domáci hokejisti hrali hneď v úvode štvorminútovú presilovku, ale nepotrestali previnenie Brcka proti pravidlám. Podarilo sa im to až v 6. min počas ďalšej početnej výhody, keď na trestnej lavici sedel J. Cíger - po neprehľadnej situácii sa puk dostal k Lušňákovi a ten z pravého kruhu otvoril skóre duelu. Ďalšie dva presné zásahy pridali "havrani" na začiatku II. tretiny. v 24. min unikol hosťujúcim obrancom Stupka a s prehľadom zvýšil na 2:0. Tretí gól zaznamenal v 26. min Hamrák, ktorý za brankára Čecha usmernil strelu Bučku. V ďalšom priebehu duelu mali Piešťany viac z hry, no Čecha už neprekonali. Definitívnu podobu výsledku dal v 57. min hosťujúci Matejka.

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "My sme po dvoch predošlých zápasoch, ktoré sme prehrali, chceli dnes bodovať naplno. Myslím si, že úvod nám vyšiel, svojou aktivitou sme si vypýtali fauly. V tretej presilovej hre sme dali úvodný gól. V závere prvej tretiny, možno zbytočným faulom, sme dali príležitosť hosťom, ktorí to v tej presilovke zahrali naozaj dobre, a mali tam zopár šancí, ktoré zaváňali gólom. Chvalabohu sme neinkasovali a myslím si, že o výsledku sa rozhodlo v začiatku druhej tretiny, kedy sme sa dvoma gólmi dostali do vedenia. Sme spokojní s výsledkom a mrzí ma inkasovaný gól, kvôli brankárovi Šúrekovi, mohol si udržať nulové konto."

Daniel Babka (tréner Martina): "Vstúpili sme do zápasu štvorminútovým oslabením a vzápätí ďalším vylúčením, z ktorého sme dostali gól. Potom sme mali obrovské príležitosti v presilovej hre, no nedali sme gól. Ďalšie dva góly sme dostal po chybách v útočnej tretine po vhadzovaní a neskôr po chybe vo vlastnej tretine, keď sme odokryli priestor pred bránkou. Pozitívne na zápase je, že chalani nevypustili tretiu tretinu, ale bohužiaľ trápime sa stále s koncovkou a bez toho nemôžeme vyhrávať takéto zápasy."