Slovan prehral aj s Čeľabinskom

5.1.2014 17:27

Hokejisti Slovana sa po prehre v Magnitogorsku a šiestich inkasovaných góloch predstavili na ľade Čeľabinska. Ak chcú pomýšľať na play off, ďalšia prehra by im to skomplikovala. V bránke dostal príležitosť tentokrát Miroslav Kopřiva.

Slovan Bratislava neuspel ani vo svojom druhom zápase v kalendárnom roku 2014, v nedeľu prehral v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade Traktora Čeľabinsk 1:2. Zverenci Rostislava Čadu majú na svojom konte 50 bodov zo 40 zápasov.

Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre zápasu v 24. min domáci útočník Valejev. Slovan inkasoval ďalší úder minútu pred koncom druhej časti hry, po prihrávke Panova sa presadil Zavaruchin. Dve minúty pred koncom vlial belasím nádej Radivojevič, ktorý v oslabení strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie prekonal brankára Traktora Garnetta, Slovan však nedokázal vyrovnať ani v záverečnej hre bez gólmana.

Bratislavčania najbližšie nastúpia v utorok 7. januára o 14.00 h SEČ na ľade mužstva Neftechimik Nižnekamsk.

Kontinentálna hokejová liga - nedeľa:

Traktor Čeľabinsk - Slovan Bratislava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 24. Valejev (Klimontov, Abdullin), 39. Zavaruchin (K. Panov) - 58. Radivojevič (Škoula)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Dejev, Soin - Birin, Medvedev (všetci Rus.), 7200 divákov

Čeľabinsk: Garnett - Kondratiev, Vasilčenko, Riabykin, Bondarev, Borodkin, Katičov, Klimontov, Chlystov - Kokujov, A. Popov, Glinkin - A. Kosticyn, Kontiola, Bulis - K. Panov, Zavaruchin, Čistov - Valejev, Abdullin, Mokin

Slovan: Kopřiva - Sigalet, Škoula, Trončinský, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - B. Mráz, A. Šťastný, T. Mikúš - Matoušek

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): "Dnes večer sme videli veľmi vyrovnaný zápas. Pre nás bolo dôležité uhrať v prvej tretine takmer dvojminútové oslabenie päť na tri. Boli sme aktívnejší ako súper v prvej tretine. Rozhodla však druhá tretina, kedy sa súperovi podarilo streliť dva góly, ktoré rozhodli o výsledku zápasu. V poslednej tretine nám k vyrovnaniu chýbalo trošku šťastia a čas."