Hossov pätnásty gól sezóny pomohol Chicagu k víťazstvu

nhl.com SITA TA3
4.1.2014 08:08

Hetrik Patricka Sharpa, ale aj gól Mariána Hossu pomohli hokejistom Chicaga k víťazstvu na ľade New Jersey 5:3 v piatkovom súboji zámorskej NHL. Hossa v 46. min zvýšil náskok hostí na 4:1, keď po výbornej prihrávke Toewsa z ideálnej pozície spomedzi kruhov strelou švihom nedal šancu veteránovi Martinovi Brodeurovi v bránke Devils.

Bol to pätnásty gól a tridsiaty piaty bod sezóny v podaní 34-ročného slovenského krídelníka. Hossa zavŕšil skvelý úvod tretej tretiny Blackhawks, keď hostia za štyri minúty strelili tri góly. Slovák sa stal treťou hviezdou zápasu. Druhý slovenský útočník v drese Chicaga Michal Handzuš ukončil zápas s jednou strelou na bránku, ale 75-percentnou úspešnosťou na vhadzovaní.

"Dve tretiny sme sa proti tomuto skvelému tímu snažili o dobrý hokej, ale potom nás zabilo úvodných päť minút tretej tretiny. Majú niekoľko výnimočných hráčov, strelcov, ktorí dosiahnu gól takmer z ničoho. Ako napríklad Sharp z nemožného uhla,“ glosoval 41-ročný brankár Devils Martin Brodeur pre nhl.com.

Sharp dosiahol druhý hetrik z ostatných piatich zápasov, keď predtým bol rovnako strelecky produktívny v zápase proti Coloradu z 27. decembra (víťazstvo 7:2). Tridsaťdvaročný krídelník si výrazne vypýtal nomináciu do olympijského výberu Kanady pre Soči 2014, ktorá sa uzavrie už v utorok. "Mojou prioritou je momentálne tím Hawks, a tak to zostane aj celú sezónu," odbil Sharp olympijskú tému. Chicago má už 66 bodov - najviac zo všetkých tímov NHL - a dokazuje, že obhajoba Stanleyho pohára nie je nereálna.

Slovenskí hokejisti sa v piatok predstavili aj v ďalších dvoch zápasoch NHL. Útočník Richard Pánik odohral 9 minút v drese Tampy na ľade Calgary a štatisticky neprispel k víťazstvu svojho tímu 2:0. Obranca Martin Marinčin naďalej naberá zápasové skúsenosti v Edmontone, za ktorý odohral už šiesty duel a ukončil ho s jednou strelou a plusovým bodom. Jeho tím však prehral na ľade silného Anaheimu 2:5.

Piatkové sumáre NHL:

Anaheim - Edmonton 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Palmieri, 18. Lovejoy (S. Koivu, Palmieri), 20. Lovejoy (Fowler, Beleskey), 40. Jackman (Bonino, Silfverberg), 52. Cogliano - 1. Gordon (R. Smyth, Petry), 12. Jakupov (Perron, T. Hall)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 15:39 min, 1 strela, 1 plusový bod

New Jersey - Chicago 3:5 (0:0, 1:1, 2:4)
Góly: 23. A. Greene (S. Gionta, S. Bernier), 48. Židlický (Loktionov, Boucher), 54. Židlický (Gelinas, Henrique) - 22. Sharp (Toews), 42. Saad (P. Kane, Seabrook), 43. Sharp (Seabrook, Keith), 46. HOSSA (Toews, Keith), 59. Sharp (Keith)
Marián Hossa odohral 17:43 min, 1 gól, 5 striel, 3 plusové body a tretia hviezda zápasu, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 17:27 min, 1 strela, 1 mínusový bod, 1 zblokovaná strela, 9 víťazných vhadzovaní z 12 (úspešnosť 75%)

Calgary - Tampa Bay 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 26. Palát (Purcell, Barberio), 31. Kučerov (Palát, Carle)
Richard Pánik (Tampa) odohral 9 minút bez zápisu do štatistík

Pittsburgh - New York Rangers 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Góly: 14. Kunitz (Crosby, Niskanen), 19. J. Jokinen (Gibbons, Vitale), 22. J. Jokinen (Gibbons, Brandon Sutter), 39. Crosby (Kunitz, Orpik), 53. Kunitz (Crosby, Neal) - 48. Zuccarello (Pouliot, Brassard), 52. McDonagh (Zuccarello, Girardi)