Slovan začal rok prehrou v Magnitogorsku

3.1.2014 14:39

Slovan Bratislava neuspel vo svojom prvom zápase v kalendárnom roku 2014, keď v piatok prehral v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade Metallurgu Magnitogorsk 2:6. Zverenci Rostislava Čadu majú na svojom konte 50 bodov z 39 zápasov.

Slovan v tejto sezóne zvíťazil doma nad Magnitogorskom 4:3 po predĺžení.

"Belasí" v piatok začali dobre a v I. tretine boli aktívnejší, no brankára Košečkina neprekonali ani raz. Domácich poslal do vedenia Pare v 9. min a 13 sekúnd pred prvou sirénou zvýšil na 2:0 Moziakin. Hneď na začiatku druhej časti pridal tretí gól Metallurgu Jan Kovář a ten istý hráč upravil na 4:0 o päť minút neskôr. V 33. min skóroval v presilovke Zaripov a o 67 sekúnd neskôr vyhnal Janusa z bránky Slovana gól Osalu. Za hostí potom znížil obranca Mojžíš a v 47. min dal ďalší gól bratislavského mužstva Vondrka.

Bratislavčania najbližšie nastúpia v nedeľu 5. januára na ľade mužstva Traktor Čeľabinsk (12.00 h SEČ).

Kontinentálna hokejová liga - piatok:

Metallurg Magnitogorsk - Slovan Bratislava 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)
Góly: 9. Pare (Osala), 20. Moziakin (Zaripov, Jan Kovář), 21. Jan Kovář (Zaripov), 26. Jan Kovář (Zaripov), 33. Zaripov (Moziakin), 34. Osala (Timkin) - 37. Mojžíš (Radivojevič), 47. Vondrka (Miklík)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rönn (Fín.), Sergejev - Sazonov, Pavlov (všetci Rus.), divákov

Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, Biriukov, Tereščenko, Lee, Maleňkich, Ibragimov, Chabarov - Moziakin, Zaripov, Jan Kovář - Pare, Kazionov, Timkin - Brent, Platonov, Potechin - Šenfeľd, Osala, Malinovskij - od 41. min Kamenev
Slovan: Janus - Sigalet, Škoula, Trončinský, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, od 21. min J. Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, J. Mikúš, Ölvecký - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - B. Mráz, A. Šťastný, T. Mikúš