Sekerova 14. asistencia nepomohla, Carolina prehrala s Torontom

TA3 TASR, nhl.com
30.12.2013 07:38

V zápasoch zámorskej NHL si v noci na pondelok rozšíril svoje osobné štatistiky zo slovenských hokejistov len obranca Caroliny Andrej Sekera. V Toronte si na svoje konto pripísal už 21. bod za jednu asistenciu, jeho mužstvo ale prehralo 2:5 a ťahá negatívnu päťzápasovú sériu bez výhry.

Sekera bol najvyťaženejším hráčom z oboch tímov, na ľade strávil až 25:26 minút a okrem jednej strely zaznamenal aj dva mínusové body.

Florida zvíťazila na svojom ľade nad Montrealom 4:1, útočník "panterov" Tomáš Kopecký sa počas 15:05 minútového pobytu na ľade prezentoval len jedným streleckým pokusom. V bránke hostí chytal Peter Budaj, mal 21 úspešných zákrokov. "Ich tím bol rýchlejší, silnejší a mal väčší hlad po úspechu. Musíme sa z dnešného zápasu poučiť a ísť ďalej. Niet pochýb o tom, že musíme byť lepší," uviedol po stretnutí obranca Canadiens Andrej Markov.

St. Louis vyhralo v Dallase 3:2 po predĺžení, v bránke bluesmanov ale nestál Jaroslav Halák. Tampa Bay prehrala na vlastnom ľade s NY Rangers 3:4, útočník domácich Richard Pánik strávil na ľade necelých osem minút, počas ktorých sa prezentoval dvoma strelami.

Líder Východnej konferencie Pittsburgh zaznamenal druhú výhru v rade, na ľade Columbusu triumfoval 5:3. Najväčšou mierou sa na triumfe "tučniakov" podieľal ľavý krídelník James Neal, ktorý sa v stretnutí blysol troma gólmi a dvoma asistenciami a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Desaťzápasovú víťaznú šnúru Anaheimu prerušilo v noci na pondelok San Jose po triumfe 3:1. Víťazný presný zásah zaznamenal center "žralokov" Logan Couture, pre ktorého to bol 100. gól v kariére. "Je to trochu zvláštne, predsa len je to veľké číslo. Na chvíľu som sa zasekol na čísle 99, ale podarilo sa mi ho prekonať a budem si tento gól pamätať," povedal Couture. Ducks aj napriek tomu ostávajú na čele Západnej konferencie.

sumáre:
BUFFALO - WASHINGTON 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 39. Stafford (Ehrhoff), rozh. sam. náj. Ott - 46. Brouwer (Grabovski)

FLORIDA - MONTREAL 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 7. Kulikov (Fleischmann), 25. Campbell (Gilbert, Boyes), 35. Barkov (Gilbert, Boyes). 60. Bergenheim (Campbell) - 23. Prust (Diaz, Bouillo). Brankári: Clemens - BUDAJ, strely na bránku: 25:22.

COLUMBUS - PITTSBURGH 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Góly: 4. Dubinsky (Ťutin, Johnson), 34. Tropp (Jenner, Nikitin), 59. Nikitin (MacKenzie, Comeau) - 5. Neal (Niskanen, Kunitz), 29. Neal (Crosby), 51. Crosby (Kunitz, Neal), 53. Kunitz (Crosby, Neal), 58. Neal (Vitale, Engelland). Brankári: McElhinney - Zatkoff, strely na bránku: 28:30.

DALLAS - ST. LOUIS 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 29. Ja. Benn (Whitney, Cole), 32. Garbutt (Rome, Jo. Benn) - 3. Schwartz (Sobotka, Oshie), 26. Oshie, 65. Shattenkirk (Pietrangelo, Sobotka). Brankári: Lehtonen - Elliot, strely na bránku: 30:22.

TORONTO - CAROLINA 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 17. Kessel (Bozak), 34. Kessel (Van Riemsdyk, Bozak), 35. Kulemin, 45. Ranger (Bozak, Clarkson), 60. Phaneuf - 22. Gerbe, 38. Faulk (SEKERA, Skinner). Brankári: Bernier - Ward, strely na bránku: 27:43.

TAMPA BAY - NY RANGERS 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Góly: 11. Johnson (Purcell, Filppula), 17. Palát (Gudas, Cote), 49. Flippula (Purcell, Korobov) - 5. Nash (Stepan), 19. Zuccarello (Brassard, McDonagh), 25. Kreider (Zuccarello, McDonagh), 28. Pouliot (Brassard, Zuccarello). Brankári: Lindbäck - Lunqvist, strely na bránku: 40:29.

CALGARY - VANCOUVER 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 20. Hansen (H. Sedin, Hamhuis), 58. Santorelli (Kesler). Brankári: Berra - Läck, strely na bránku: 18:30.

MINNESOTA - NY ISLANDERS 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)
Góly: 4. Sutter (Rupp, Mitchell), 21. Brodin (M. Koivu, Niederreiter), 23. Niederreiter (M. Koivu), 54. Fontaine (Cooke, Scandella) - 29. Tavares (Vanek, Okposo), 39. Clutterbuck (Hickey, Nelson), 47. Hickey (MacDonald, Strome), 53. Okposo (Hickey, MacDonald), 55. Okposo (Vanek). Brankári: , strely na bránku:

COLORADO - WINNIPEG 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 53. MacKinnon (Landeskog, Johnson) - 52. Ladd (Wheeler, Trouba), 65. Wheeler (Scheifele, Byfuglien). Brankári: Varlamov - Montoya, strely na bránku: 33:37.

SAN JOSE - ANAHEIM 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 2. Burns (Pavelski, Thornton), 11. Couture (Burns, Demers), 30. Kearns (Desjardins, Brown) - 52. Maroon (Perry, Fowler). Brankári: Niemi - Andersen, strely na bránku: 23:31.