Halák opäť víťazne, Detroit povolal Jurča do prvého mužstva

15.12.2013 10:14

Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol v noci na nedeľu v zámorskej NHL St. Louis už k 16 víťazstvu v prebiehajúcej sezóne. Na ľade Columbusu aj zásluhou jeho 30 úspešných zákrokov bluesmani zvíťazili 4:3 po predĺžení.

Okrem neho sa predstavili ešte ďalší piati Slováci, svoje bodové štatistiky si ale rozšíril len Marián Hossa (0+1) pri prehre 3:7 v Toronte. Traja skončili s mínusovými bodmi, až tri, ich nazbieral Marián Hossa. Dve "mínusky" mal aj Michal Handzuš a tri jeho strelecké pokusy sa minuli účinku.

Prehru 2:6 utŕžil Boston vo Vancouveri, pričom slovenský kapitán hostí Zdeno Chára počas 22:10 minútového pobytu na ľade skončil s jednou "mínuskou" a prezentoval sa aj štyrmi streleckými pokusmi.
Carolina s obrancom Andrejom Sekerom, ktorý odohral viac ako 26 minút, vyhrala vo Phoenixe 3:1, na konto Sekeru pribudli dve "plusky".

Detroit doma viedol s Pittsburghom 1:0, potom však už len inkasoval a prehral 1:4. Jeho útočník Tomáš Tatar odohral 15:19 minút a na súperovho brankára vyslal tri strely. Vedenie klubu zámorskej NHL Detroit Red Wings povolalo do prvého mužstva z farmy slovenského hokejistu Tomáša Jurča. Talentovaný útočník by mal absolvovať ťažkú skúšku už v nedeľňajšom stretnutí "červených krídiel" proti Tampa Bay Lightning.

Dvadsaťročný Jurčo má byť náhradou za zraneného Justina Abdelkadera, toho vyradil z hry otras mozgu, ktorý utrpel v prehratom zápase s Pittsburghom Penguins (1:4). Jurčo, ktorého si Detroit vybral v druhom kole draftu v roku 2011, bol s 27 bodmi najproduktívnejším hráčom vo farmárskom tíme Rapids Griffins.

Jurčo sa tak minimálne dočasne stane druhý Slovákom v drese Detroitu, kde si svoje miesto postupe vybojoval ďalší útočník Tomáš Tatar.

Montreal vyhral nad NY Islanders na jeho ľade až po predĺžení 1:0, jeho brankár Peter Budaj sledoval súboj len v pozícii náhradníka.

Hokejisti Los Angeles Kings natiahli víťaznú šnúru v zámorskej NHL na päť stretnutí. V sobotňajšom dueli vyhrali na ľade Ottawy hladko 5:2, dvoma gólmi sa pod výhru hostí podpísal slovinský center Anže Kopitar.

Sumáre - NHL:

BUFFALO - CALGARY 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 46. Moulson (Girgensons, Ehrhoff) - 29. Byron (Butler, Backlund), 61. Stajan (Byron). Brankári: Enroth - Rämö, strely na bránku: 27:26.

OTTAWA - LOS ANGELES 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Góly: 34. Corvo (Conacher, Spezza), 45. Karlsson (Turris, Wiercioch) - 1. King (Carter, Muzzin), 5. Carter, 13. Kopitar (Vojnov King). Brankári: Anderson (5. Lehner) - Martin, strely na bránku: 39:26.

WINNIPEG - DALLAS 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)
Góly: 11. Halischuk (Scheifele, Frolík), 33. Wheeler (Jokinen, Byfuglien), 35. Wheeler (Little), 59. Jokinen (Thorburn, Setoguchi) - 8. Seguin (Gončar), 15. Ničuškin, 34. Benn (Seguin, Gončar), 38. Benn (Seguin, Gončar), 39. Seguin (Gončar, Chiasson), 43. Sceviour (Roussel, Dillon). Brankári: Pavelec (41. Montoya) - Lehtonen, strely na bránku: 38:32.

TORONTO - CHICAGO 7:3 (1:1, 4:1, 2:1)
Góly: 8. Holland (Lupul, Raymond), 21. D'Amigo (Kuliomin, Gunnarsson), 33. Holland (Raymond, Lupul), 35. Kuliomin (McClement, D'Amigo), 38. Lupul (Gardiner, Raymond), 41. Lupul (Holland, Raymond), 49. Kessel (Kadri, Gunnarsson) - 17. Kane (HOSSA, Keith), 34. Kane (Hjalmarsson), 48. Saad (Leddy, Toews). Brankári: Bernier - Raanta (41. Simpson), strely na bránku: 32:28.

DETROIT - PITTSBURGH 1:4 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Kronwall (Abdelkader, Alfredsson) - 10. Crosby (Jokinen, Malkin), 13. Malkin (Jokinen), 40. Määttä (Kunitz, Malkin), 55. Crosby (Vitale, Conner). Brankári: Gustaavsson - Zatkoff, strely na bránku: 29:25.

NEW JERSEY - TAMPA BAY 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 16. Brunner (Gelinas, Fayne), 47. Zubrus (Jágr), 57. Zubrus (Jágr, Židlický). Brankári: Brodeur - Lindbäck, strely na bránku: 19:33.

NY ISLANDERS - MONTREAL 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 62. Pacioretty (Desharnais). Brankári: Nabokov - Price, strely na bránku: 21:25.

COLUMBUS - ST. LOUIS 3:4 pp (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 9. Anisimov (Comeau), 12. Tjutin, 14. Johansen (Dubinsky, Johnson) - 5. Tarasenko (Bouwmeester, Roy), 29. Tarasenko (Pietrangelo, Morrow), 54. Stewart (Morrow, Cole), 61. Backes. Brankári: McKenna - HALÁK, strely na bránku: 33:31.

NASHVILLE - SAN JOSE 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 17. Nystrom (Bartley, Stalberg), 39. Josi (Smith, Spaling), 58. Stalberg (Weber) - 48. Boyle (Irwin, Marleau), 60. Marleau (Boyle, Thornton). Brankári: Hutton - Niemi, strely na bránku: 23:38.

PHOENIX - CAROLINA 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 7. Bissonnette (Murphy, Halpern) - 29. Gerbe (E. Staal, Gleason), 43. Skinner (E. Staal), 60. E. Staal (J. Staal). Brankári: Smith - Peters, strely na bránku: 38:32.

COLORADO - MINNESOTA 1:2 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 31. Talbot (Sarich, Mitchell) - 57. Niederreiter (Suter, Pominville) rozh. nájazd: Koivu. Brankári: Varlamov - Harding, strely na bránku: 27:27.

VANCOUVER - BOSTON 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Góly: 17. Hansen, 26. Booth (Richardson), 29. Higgins (Kesler, Santorelli), 42. Weber (H. Sedin, D. Sedin), 45. H. Sedin (D. Sedin, Bieksa), 51. Tanev (Santorelli, Richardson) - 25. Smith, 57. Smith (Boychuk, Seidenberg)