Juventus vypadol, do osemfinále postúpil Galatasaray

11.12.2013 17:33

Futbalisti talianskeho majstra Juventusu Turín nepostúpili do osemfinále Ligy majstrov 2013/2014. V stredu v dohrávanom stretnutí 6. kola B-skupiny prehrali na ihrisku Galatasaray Istanbul 0:1 a v priamej konfrontácii o prienik medzi 16 elitných klubov starého kontinentu tak uspel turecký šampión.

Duel, ktorý sa začal v utorok večer, musel rozhodca Pedro Proenca prerušiť po 32. minútach hry za stavu 0:0. Dôvodom bolo husté sneženie a krúpy.

Pokračovalo sa tak od 32. minúty v stredu, dohrávaný prvý polčas skončil bez gólov. Hrdinom sa napokon stal domáci Wesley Sneijder, Holanďan usmernil do siete loptu po peknej prihrávke hlavou od Didiera Drogbu v 85. minúte. Galatasaray získal v tabuľke skupiny, ktorú vyhral suverénne Real Madrid, sedem bodov a postúpil do osemfinále LM z druhého miesta. "Stará dáma" si na jar zahrá v šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2013/2014.