Bálint novým trénerom Levíc, posilou mužstva Sýkora

Bálint novým trénerom Levíc, posilou mužstva Sýkora
Zdroj foto:
Novým trénerom basketbalistov Levíc, ktorí v ročníku 2011/12 štartujú paralelne v českej (pod názvom Astrum Levice) i slovenskej (Onyx Levice) najvyššej súťaži, sa stal doterajší kouč Komárna Peter Bálint. Vo funkcii nahradil odvolaného Čecha Františka Róna, asistentom zostáva Peter Jankovič.

Okrem Bálinta je novou tvárou v mužstve slovenský krídelník Martin Sýkora (193 cm). Skúsený 30-ročný hráč v lete po vyše troch rokoch strávených v Pardubiciach nedobrovoľne opustil tento popredný český tím, pripravoval sa v mužstve BC Kolín. Bývalý hráč Levíc, Prievidze a Lučenca získal s Pardubicami v najvyššej českej súťaži tri bronzové medaily v rokoch 2008, 2010 a 2011.

Peter Bálint od novembra 2008 viedol popredný český tím BK Prostějov a získal s ním dva strieborné a jeden bronzový kov. Vedenie vicemajstra Mattoni NBL 2010/2011 sa však v lete rozhodlo nepokračovať s ním v spolupráci. Bálint začal aktuálny ročník v Komárne, na Slovensku pôsobil aj pri mužoch v bratislavskom Interi v sezóne 2001/2002.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá