Zvolen strelil v Bystrici šesť gólov, Skalica vyhrala v Trenčíne

TASR TA3 SITA
10.12.2013 19:58

Nad domácimi Banskobystričanmi sa ako tieň vznášala vysoká prehra v predchádzajúcom vzájomnom zápase vo Zvolene. Osem inkasovaných gólov si nepripúšťali, ba ani tri, ktoré lovili po dvoch tretinách z bránky. Pôsobili nevýrazne, no ich hlavnou chorobou bolo nepremieňanie šancí.

V prvej tretine ich na oboch stranách bolo ako šafránu, v druhej už pribudli, zužitkovali ich však jedine hostia. 'Baranov' posilnil už šiesty Američan Andrew Hamburg a aj on si na poste stredného útočníka  musel odtrpieť derby zápas, ktorý úrovňou výrazne zaostal za očakávaním. V 26. min Meland prestrelil bránku, o minútu neskôr Hamburg naservíroval puk Hegyimu, ktorý zlyhal pred prázdnou bránkou, následne pálil White vedľa a v 30. min zakončil sériu nepremenených príležitosti domácich Hudec strelou z prvej, ktorú Šimko v bránke stihol vyraziť. Zvolenčania si od začiatku hrali to svoje, s presným plnením taktických pokynov. V 15. min otvoril nekompromisne skóre strelou pod žŕdku P. Zuzin po tom, čo akciu prekrásne vypracoval Brabenec. V druhej tretine pridali ďalšie trefy v 33. min Síkela v presilovke, keď v tlačenici pred bránkou našiel z uhla voľnú štrbinu.

Jasnú nadvládu hostí v góloch umocnil v 35. min Pokovič po nahrávke od Škvaridla a výborne zvládnutom sóle, čo už spôsobilo v domácich formáciách značný chaos a odovzdanosť. V tretej tretine tí najväčší optimisti čakali na čarovný obrat, no keby Škvaridlo v oslabení lepšie namieril, mohli Bystričania utŕžiť ďalší úder. Presilovka 'baranom' o dvoch hráčov trvajúca 28 nevyšla, brankár Šimko všetko vychytal a keď v 44. min Škvaridlo bombou a P. Zuzin v presilovke o necelé dve minúty pridal po tečovanej strele piaty gól, vyhnal Kalembu z bránky a zažehnal už akúkoľvek pochybnosť o tom, kto sa stane aspoň v tomto predvianočnom čase hokejovým pánom Pohronia. Čisté konto Šimka zrušil v 48. min príklepovým projektilom z uhla Handlovský a aspoň trochu zmiernil ranu po vysokej prehre, ktorú zasa posypal štipľavým korením v 58. min Čanky.

HC‘05 Banská Bystrica - HKM Zvolen 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
Góly: 48. Handlovský - 15. P. Zuzin (Brabenec, Škvaridlo), 33. Síkela (M. Jurík), 35. L. Pokovič (Škvaridlo) , 44. Škvaridlo (V. Baláž, Hraško), 46. P. Zuzin (Brabenec), 58. Čanky (Mančák, Bortňák)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: M. Šimko (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín, Kubuš - Korba, Rovenský, 1855 divákov

Banská Bystrica: Kalemba (46. Košarišťan) - Bambúch, Saracino, Macháček, Martin, Meland, Rosandič, T. Devečka, Styk - M. Hudec, White, Lunter - R. Macík, Heizer, Kadura - Matúš Chovan, Petro, Handlovský - D. Hegyi, Hamburg, Žilka
Zvolen: M. Šimko - Juraško, L. Pokovič, J. Hertl, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, M. Pospíšil - P. Zuzin, Brabenec, Škvaridlo - V. Baláž, M. Jurík, Síkela - Mančák, Bortňák, Čanky - Ľ. Zuzin, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)
Góly: 15. Bobček (O. Rusnák, Komínek), 25. M. Toman (O. Mikula, Troliga), 34. Kútny (Bobček, O. Rusnák), 46. Troliga (Šišovský, O. Mikula) - 27. R. Kropáč (Vyrůbalík, R. Školiak), 36. Lažo (M. Preisinger), 53. Obdržálek (L. Kozák), 55. Vyrůbalík (Obdržálek, L. Kozák), 60. Obdržálek (R. Školiak, M. Kuľha)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Lažo (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Staňo - J. Tvrdoň, Výleta, 1042 divákov

Trenčín: Lašák - M. Nemčík, Bobček, Novajovský, Čerešňák, E. Bagin, E. Bednár - Kútny, O. Rusnák, Komínek - O. Mikula, Troliga, Šišovský - M. Toman, F. Nemček, T. Klíma - D. Hudec, Michal Hlinka, T. Lipták
Skalica: P. Romančík - Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Mikéska, Srnec, Krejčiřík - Lažo, R. Školiak, Obdržálek - M. Kuľha, M. Preisinger, M. Sloboda - Kutálek, B. Mráz, Šátek - B. Jankovič, Stieler, R. Kropáč

MHC Mountfield Martin - HK Poprad 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 59. Fujerík (Markovič) - 21. Štals, rozhodujúci sam. nájazd Hrehorčák
Vylúčení: 2:9 na 2 min, navyše: A. Kroták (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Gavalier, Smerek, 1500 divákov

Martin: J. Čech - I. Ďatelinka, Nitriansky, J. Perniš, A. Novotný, Brcko, Tupý, Fillo, Pacalaj - Markovič, Galamboš, Fujerík - Rožník, Jurášek, L. Klíma - Themár, Dírer, J. Cíger - Žáčik, Šugár, Vlach
Poprad: Sidor - R. Suchý, Gaborčík, Fabian, Makovský, D. Šterbák, Jáchym - T. Sýkora, Štals, Lapšanský - A. Kroták, Mlynarovič, Vaic - Štrauch, S. Takáč, Hrehorčák - Belluš, L. Paukovček, Drábek

MsHK DOXXbet Žilina - ŠHK 37 Piešťany 3:4 po sam. nájazdoch (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. R. Tomas (Klouda, Kalla), 15. R. Tomas (Klouda, Drevenák), 17. R. Tomas (Kalla, Marcel Šterbák) - 12. S. Saliji (Drgoň, R. Lelkeš), 38. Holovič (Stupka, Lušňák), 55. Stupka (Lušňák, Holovič), rozhodujúci sam. nájazd S. Saliji
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše T. Tomek (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Bogdáň, Tornay, 823 divákov

Žilina: Koutský - Rúfus, Marcel Šterbák, Ostrčil, Martin Chovan, Leško, Salajka - Drevenák, Klouda, R. Tomas - D. Buc, Marek Slovák, T. Varga - A. Lipovský, Valášek, Kalla
Piešťany: T. Tomek - Bučka, Cuník, Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška - S. Saliji, Melichárek, V. Nemec - Lušňák, Holovič, Stupka - R. Lelkeš, Peško, J. Ručkay

HC Košice - HK Nitra 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Góly: 8. T. Marcinko (Sojčík, Bicek), 9. Hrnka (Hinďoš, Štrbák), 17. R. Jenčík (M. Kolba, Štrbák), 24. Hinďoš (Hrnka, Jokeľ) - 14. Ordzovenský (Stümpel, R. Tománek), 25. Martin Segľa (D. Milo, Pavlíček), 52. L. Novák (tr. strieľanie)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Jonák - Holienka, Valach, 4123 divákov

Košice: Hylák - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Kolba - Sojčík, T. Marcinko, Bicek - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Jokeľ, Hinďoš, Hrnka - Matis, Češík, R. Konečný
Nitra: Kristan (24. Zima) - Nádašdi, Ordzovenský, D. Milo, Pavlíček, M. Novák, Ďurkech, od 43. Pupák - R. Tománek, Stümpel, L. Novák - M. Kováčik, T. Chrenko, H. Ručkay - Martin Segľa, M. Hamrák, Bajtek - od 23. Štumpf