Paris triumfoval v zjazde v Lake Louise

1.12.2013 10:07

Taliansky lyžiar Dominik Paris vyhral úvodný zjazd sezóny alpského Svetového pohára. V kanadskom Lake Louise dosiahol v sobotu čas 1:49,90 min a slávil svoje tretie víťazstvo v prestížnom seriáli, všetky získal v zjazde. Dvadsaťštyriročný pretekár triumfoval s tesným náskokom troch stotín sekundy pred Rakúšanom Klausom Kröllom, tretie miesto obsadil Francúz Adrien Theaux (+0,11 s).

Na čele celkového poradia SP figuruje Marcel Hirscher z Rakúska, ktorý nazbieral 160 bodov. Druhá priečka patrí Američanovi Tedovi Ligetymu (124 b) a o tretie miesto sa delia stobodoví Nór Aksel Lund Svindal a Paris.

V nedeľu je v Lake Louise na programe super-G mužov, štart je naplánovaný na 19.00 SEČ.

Výsledky zjazdu v Lake Louise:
1. Dominik Paris (Tal.) 1:49,90 min, 2. Klaus Kröll (Rak.) +0,03 s, 3. Adrien Theaux (Fr.) +0,11, 4. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,23, 5. Johan Clarey (Fr.) +0,74, 6. Georg Streitberger (Rak.) +1,03, 7. Werner Heel (Tal.) +1,04, 8. Erik Guay (Kan.) +1,08, 9. Max Franz (Rak.) +1,10, 10. Carlo Janka (Švaj.) +1,24