Žilina nestačila na Senicu

30.11.2013 23:39

V úvode stretnutia mali viac z hry Seničania, ktorí niekoľkokrát nebezpečne zakombinovali a v 7. min po faule jedného z domácich hráčov odpískal rozhodca pokutový kop. K lopte sa postavil Piroska, jeho lob skončil na brvne, no nepokrytý Hiago dostal loptu pohodlne do siete a Záhoráci viedli.

Futbal - Corgoň liga 2013/2014 - 19. kolo:

MŠK Žilina - FK Senica 1:3 (1:2)

Góly: 24. Paur (z pok. kopu) - 8. Hiago, 31. J. Kosorin, 76. Piroska, ŽK: 51. Perexta - 55. Hiago, 79. Ventúra, rozhodovali: Fajčík - Hrčka, Poláček, 1219 divákov

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček (9. Králik), Perexta, Ricardo Nunes - Pečovský, Paur (75. T. Majtán) - J. Mihalík, Škvarka, Guba (65. Pich) - Jelič
Senica: Šulla - Cristovam, P. Pavlík, Brabec, Kalabiška - Ventúra - Jirásek (87. J. Križko), Hiago (90. Tsoumou), Piroska - J. Kosorin (75. Diarrassouba), Jaroslav Diviš

V úvode stretnutia mali viac z hry Seničania, ktorí niekoľkokrát nebezpečne zakombinovali a v 7. min po faule jedného z domácich hráčov odpískal rozhodca pokutový kop. K lopte sa postavil Piroska, jeho lob skončil na brvne, no nepokrytý Hiago dostal loptu pohodlne do siete a Záhoráci viedli. Domáci, ktorí v 9. min prišli o zraneného kapitána Piačeka, vyrovnali hru až po niekoľkých minútach. V 18. min po rohu hlavičkoval Paur v malom vápne do brvna, ale všetko si vynahradil o šesť minút neskôr, keď premenil pokutový kop po nedovolenom zákroku na Králika. V 27. min sa po rohu center Gubu z ľavej strany ocitol na ľavej žrdi Šullovej bránky. Keď sa zdalo, že domáci preberajú aktivitu v zápase, dostal sa v šestnástke domácich k lopte mladý Kosorin, prešiel cez Králika a strelou k pravej žrdi vrátil hosťom vedenie - 2:1 pre Senicu. V 43. min zahrávali Seničania priamy kop z ľavej strany. Piroska ho poslal do šestnástky a Brabec hlavičkoval do brvna. Na opačnej strane mohlo hostí potrestať Mihalík, no Šulla dobre vybehol a jeho pokus zblokoval.

V druhom polčase sa počas úvodných pätnástich minút diváci nemali veľmi na čo pozerať. Viac úsilia vyvíjali domáci, ktorí sa snažili vyrovnať, ale ich aktivita končila na pozornej defenzíve hostí. Hráči MŠK to skúšali aspoň strelami z diaľky, jednou z nich sa prezentoval v 71. min Škvarka, jeho pokus zblokovali hostia na roh. O päť minút neskôr Diarrassouba unikol domácim futbalistom a jeho prihrávku zužitkoval Piroska na tretí gól Seničanov. Žilina takmer vzápätí znížila, Škvarkov pokus Šulla s námahou vytlačil na roh a Pichova hlavička opečiatkovala brvno. Senica sa do útoku v závere zápasu príliš nehrnula, kontrolovala dvojgólový náskok a vďaka nemohúcnosti domácich ho aj bez problémov ubránila.