Slovenky v Šali zdolali Rakúšanky

28.11.2013 19:35

Hádzanárky Slovenska zakončili štvordňové sústredenie v Šali víťazstvom vo štvrtkovom medzištátnom zápase, v ktorom zdolali Rakúšanky o deväť gólov 32:23 (17:10).

Zverenky trénera Dušana Poloza sa prezentovali kvalitnou obranou na čele s brankárkami, v útoku dominovali Marianna Rebičová so Simonou Szarkovou. Slovenky budú pokračovať v príprave od budúceho pondelka, po zraze v Bratislave ich v stredu 4. 12. v Skövde a vo štvrtok 5. 12. v Jönköpingu čakajú dve stretnutia s reprezentantkami Švédska.

Výsledok - medzištátny zápas žien - štvrtok:
Slovensko - Rakúsko 32:23 (17:10)
Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Medveďová, Grandtnerová - Czanik-Weibelová, Horňáková, Wollingerová, Stuparičová 2, Szöllösiová 1, Súkenníková 6/1, R. Bíziková, Blažeková 1, Polláková 3/1, Rajnohová 1, Rebičová 8, S. Szarková 6, Veselková 1, Michnová 2/1, Kertészová 1/1, Kodajová
Najviac gólov za Rakúsko: Freyová 5, K. Engelová 5/1
Pok. hody: 6/4 - 6/3, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: M. Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 800 divákov

Vyrovnaná hra v úvodnej desaťminútovke priniesla nerozhodné skóre 5:5. Potom kanonierka Rebičová odštartovala 7-gólovú šnúru tímu SR, ktorý v 18. min išiel do vedenia 12:5. Slovenky dobre bránili, brankárka Tóthová zneškodnila okrem viacerých príležitostí hostiek aj pokutové hody a jej spoluhráčky sa presadzovali v útoku, pričom štyrikrát dokázali skórovať aj pri hre v oslabení. Náskok domácich narástol až na osem gólov (14:8, 15:7, 16:8), Rakúšanky v závere prvého polčasu dvoma gólmi korigovali, ale posledné slovo pred prestávkou mala Szarková (17:10).

Z vedenia 19:10 v 33. min bol na konci prvej desaťminútovky druhého dejstva stav 19:14, na čo kouč Poloz zareagoval oddychovým časom. Jeho zverenkám to pomohlo - štvrťhodinu pred koncom vyhrávali 25:17. Chvíľkové poľavenie v defenzíve využili hostky na zníženie na 20:25. Záver jednoznačne patril slovenským hráčkam, ktoré zvíťazili nad Rakúšankami 32:23.