Slováci do 21 rokov víťazne v Gruzínsku a na čelo skupiny

SITA TA3
18.11.2013 13:10

Futbalisti slovenskej reprezentácie do 21 rokov zvíťazili 3:1 (1:1) nad gruzínskymi rovesníkmi v pondelkovom stretnutí v Gori v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 hráčov tejto vekovej kategórie do Česka.

Skóre duelu 3. skupiny otvoril domáci stredopoliar Valeri Kazaišvili v 21. min, už o štyri minúty však vyrovnal krídelník Slovana Bratislava Karol Mészáros. Víťazný gól strelil 18-ročný záložník MFK Košice Ondrej Duda a v nadstavenom čase uzavrel skóre Ivan Schranz zo Spartaka Trnava. Zverenci Ivana Galáda sa dostali na čelo skupiny, pred druhými Holanďanmi majú trojbodový náskok, "oranjes" však odohrali o dva zápasy menej. Mladí Slováci absolvujú nasledujúce stretnutie v kvalifikácii až 4. septembra budúceho roka, keď nastúpia doma proti Škótom, o štyri dni neskôr uzavrú cyklus duelom v Holandsku.

Do play-off o účasť na kontinentálnom šampionáte "dvadsaťjednotiek" do Česka postúpia víťazi desiatich základných kvalifikačných skupín a štyri najlepšie tímy z druhých miest (resp. krajiny s najúspešnejšou bilanciou s 1., 3., 4. a 5. tímom "vlastnej" skupiny), z ktorých sa následne vyžrebuje sedem dvojíc. Úspešnejší z dvojzápasovej baráže si zabezpečia miestenku na ME 2015 tejto vekovej kategórie, organizátor z Česka má istú účasť.

Výsledok - pondelok - 3. skupina:
Gruzínsko "21" - Slovensko "21" 1:3 (1:1)
Góly: 21. Kazaišvili - 25. K. Mészáros, 62. Duda, 90.+ Schranz, ŽK: 69. Kvekveskiri, 75. Čanturia - 30. Paur, 81. Škvarka, rozhodoval: Popov (Bul.)

Gruzínsko "21": Nadiradze - Kobachidze, Kvekveskiri, Kverkvelia, Ubilava - Čanturia, Jigauri, Parunašvili, Kazaišvili - Kvilitaia (57. Schirtladze), J. Ananidze (46. Papava)
Slovensko "21": P. Le Giang - Pauschek, Gyömbér, Dionatan Teixeira, R. Mazáň - Hrošovský - Paur, Duda (66. Škvarka), K. Mészáros (90.+ L. Szabó) - Schranz, T. Malec (76. Marcin)

Slováci sa dostali do prvej šance v 10. min, keď sľubný center Dudu z priameho kopu s námahou vyrazil domáci brankár. Gruzínci pohrozili o dve minúty rovnako nebezpečným priamym kopom Ananidzeho, gólman hostí bol pozorný a vyrazil na rohový kop. Domáci sa ujali vedenia v 21. min zásluhou Kazaišivliho. Hostia však odpovedali už o štyri minúty, na 1:1 vyrovnal Mészáros. Ani jedno mužstvo sa už do konca prvej časti nedostalo do výraznej príležitosti a do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Na začiatku druhého polčasu pohrozil strelou pravý obranca Pauschek, ale neprekvapil brankára domácich. Sieť za ním rozvlnil až Duda v 62. min. Strelca vedúceho gólu nahradil o štyri minúty záložník MŠK Žilina Škvarka. Poistku mohol pridať dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Mészáros, ale netrafil bránku. Hostia v závere odolali tlaku Gruzíncov a navyše pridali tretí presný zásah - z rýchleho protiútoku skóroval Schranz.