V Senci remíza dvadsaťjednotky s Holandskom

14.11.2013 22:16

Futbalisti slovenskej reprezentácie do 21 rokov remizovali 2:2 s holandskými rovesníkmi vo štvrtkovom stretnutí v Senci v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 hráčov tejto vekovej kategórie do Česka.

Za domácich dali góly útočník Ružomberka Adam Zreľák a striedajúci zakončovateľ AS Trenčín Tomáš Malec. Zverenci Ivana Galáda zostali v tabuľke 3. skupiny na druhom mieste, na konte majú desať bodov, čo je rovnaký počet, aký dosiahli vedúci Holanďania. Mladí "oranjes" však majú o zápas menej.

Výsledok - štvrtok - 3. skupina:
Slovensko "21" - Holandsko "21" 2:2 (1:0)
Góly: 37. Zreľák, 79. Malec - 54. Castaignos, 69. Trindade de Vilhena (z pok. kopu), ŽK: 30. Pauschek, 66. Zreľák, 68. Niňaj, 68. Gyömbér - 28. Castaignos, 76. Trindade de Vilhena, ČK: 82. Locadia (Holandsko) za hrubý faul, rozhodoval: Ken Henry Johnsen (Nór.), 1563 divákov

Slovensko: P. Le Giang - Pauschek, Niňaj, Dionatan Teixeira, R. Mazáň - Gyömbér, Hrošovský - J. Mihalík (72. Malec), Duda (63. Paur), K. Mészáros (90.+ Lobotka) - Zreľák
Holandsko: Hahn - Dijkhuizen, Van der Hoorn, Denswil, Aké - Ayoub, Maher (89. Kongolo), Trindade de Vilhena (90. Klaasen) - Promes, Castaignos (73. Locadia), Boetius

Hneď v 2. min mohol otvoriť skóre Mihalík, ale jeho strelu po priamom kope Dudu zblokoval jeden z hosťujúcich hráčov. V 10. min nezvládol finálnu prihrávku Zreľák, keď v pokutovom území nabiehal Duda. Holanďania odpovedali šancou Castaignosa. V 19. min napriahol z diaľky Hrošovský a hosťujúci brankár sa musel poriadne natiahnuť pri zákroku. Po vyše polhodine hry Pauschek prienikom na krídle ponúkol tutovku Mészárosovi, ale jeho zakončenie zblízka sa neskončilo gólom. O štyri minúty však už skóroval Zreľák, ktorý si nabehol na dlhú prihrávku za obranu a bez problémov poslal loptu do siete. Krátko pred koncom prvého polčasu ešte Mazáň zažehnal nebezpečenstvo pred nabiehajúcim Promesom.

"Oranjes" vstúpili do druhej časti tlakom a snaha im priniesla ovocie v podobe vyrovnávajúceho gólu - v 54. min skóroval Castaignos. O desať minút neskôr si takmer dal vlastný gól Mihalík, lopta len tesne minula pravú žrď. Hostia sa zásluhou zvýšenej aktivity dočkali aj druhého gólu, pokutový kop nariadený za faul Gyömbéra premenil Trindade de Vilhena. Galádovi zverenci nezložili zbrane a odmenou im bol vyrovnávajúci gól Maleca, ktorý vyťažil z vynikajúcej práce Hrošovského na pravom krídle. Holanďania dohrávali oslabení o vylúčeného Locadiu, ktorý dostal červenú kartu za hrubý faul na Le Gianga. Do konca duelu sa už ani jeden tím nedostal do výraznejšej šance a v Senci sa zrodila remíza 2:2.