Poprad vysoko porazil dvadsiatku

SITA TA3
12.11.2013 20:35

Hosťujúci Poprad síce získal už v 1. min presilovku a počas nej trafil Fabian žŕdku Sabolovej bránky, no prví sa do streleckej listiny zapísali domáci. V 6. min v brejku vystrelil zápästím K. Horvát a prekonal gólmana Sidora. Ešte pred prvou sirénou vyrovnal na 1:1 obranca Drábek, keď puk poslal do horného rohu domácej bránky.

Favorizovaný Poprad v druhej časti pridal tri góly. V 29. min delovkou skóroval T. Sýkora, o tri minúty neskôr pomedzi betóny Sabola zvýšil na 3:1 a v 34. min už striedajúceho gólmana Baroša prekonal po individuálnej akcii Matúš Paločko.

V 42. min zachránila Sidora od druhého inkasovaného gólu žŕdka. V 48. min pridal ďalší presný zásah "kamzíkov" spomedzi kruhov Lapšanský a už na 6:1 pre Poprad upravil v 53. min príklepom skúsený Vaic. Gólovú bodku za duelom dal v poslednej minúte domáci R. Gašpar.

HK Orange 20 - HK Poprad 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Góly: 6. K. Horvát (E. Černák), 60. R. Gašpar ml. (Skalický, Gachulinec) - 19. Drábek (Matúš Paločko, L. Paukovček), 29. T. Sýkora (Štals), 33. L. Paukovček (Drábek, M. Jáchym), 34. Matúš Paločko, 48. Lapšanský (Štals), 53. Vaic (Kasík, Gápa)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Orolin, J. Tvrdoň, 328 divákov

Orange 20: R. Sabol (33. Baroš) - Gachulinec, Luža, E. Černák, Valjent, Predajniansky, Rusina, Bačik, Dinda - Minárik, Kolena, Horanský - Skalický, R. Gašpar ml., Šimun - Tibenský, Mlynčár, Rzavský - P. Koyš, Dominik Rehák, K. Horvát

Poprad: Sidor - R. Suchý, D. Brejčák, Kasík, Makovský, Fabian, Gáborčík, M. Jáchym - Lapšanský, Štals, T. Sýkora - Marek Nagy, Mlynarovič, Vaic - Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták - Gápa, L. Paukovček, Drábek