Najzaujímavejšie fotografie týždňa
Pozrite sa na náš pravidelný výber najzaujímavejších agentúrnych fotografií týždňa.
1. Deň veteránov sa pripomínal na celom svete. Pri americkej spomienke šlo skôr o oslavu s parádnou posádkovou kapelou. (AP Photo/The Commercial Appeal, Jim Weber)
2. Las Vegas ponúka nepreberné možnosti a dokonca nejaké športové. V tomto prípade ide o majstrovstvá sveta vo bublinovom futbale. (Photo by Jeff Bottari/Invision for American Honey/AP Images)
3. Levice jedia halloweenske tekvice v košickej ZOO. (SITA/Miroslav Vacula)
4. Šiitsky sviatok Ašúra má korene v 7. storočí, keď v bitke pri Karbale zomrel so svojou družinou imám Husajn, vnuk proroka Mohameda. (AP Photo/Khin Maung Win)
5. Počas Ašúry sa vo všetkých šiitskych mestách konajú smútočné zhromaždenia, na ktorých okrem čítania z koránu je vidieť aj sebatrýzeň bičovaním a poranením hlavy. Tradícia vznikla len pred 200 rokmi, aby upozornili verejnosť na udalosti pri Karbale. (AP Photo/Jaber al-Helo)
6. Šiitski vodcovia v súčasnosti neschvaľujú a kritizujú túto pochybnú tradíciu, ktorá dávno stratila svoj propagačný význam. Dištancujú sa od nej aj členovia hnutia Hizballáh. (AP Photo/Ebrahim Noroozi)
7. Aj takto vyzerá príprava na preteky Formule 1 v americkom Austine. (AP Photo/Eric Gay)
8. India sa úplne zbláznila do Sachina Tendulkara. Tento hráč kriketu má aj svoju sériu známok a školské autobusy vozia na strechách jeho portréty. (AP Photo/Arun Sankar K)
8. Deti na Sumatre idú do škoky akoby po mesačnej krajine. V skutočnosti ide o sopečný popol zo sopky Sinabung. (AP Photo/Binsar Bakkara)
9. Aj Indiáni majú spoločnú olympiádu – presnejšie športové hry domorodého obyvateľstva. Zúčastňuje sa na nich 48 kmeňov, ktoré oslavujú pôvodnú kultúru Brazílie. (AP Photo/Felipe Dana, File)
10. Madrid v týchto dňoch nevonia, a ani nevyzerá veľmi lákavo pre turistov a domácich. Smetiari sa rozhodli štrajkovať po tom, čo sa dozvedeli, že 1 000 zamestnancov sa chystá vedenie prepustiť. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)