Oblasť pri východnom pobreží Japonska zasiahlo silné zemetrasenie

25.10.2013 20:14

Oblasť pri východnom pobreží japonského ostrova Honšu zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdou 7,3. Informuje o tom Úrad pre geologický prieskum Spojených štátov (USGS), ktorý mapuje zemetrasenia vo všetkých častiach sveta.

Oblasť pri východnom pobreží Japonska zasiahlo silné zemetrasenie
SITA

Podmorské otrasy zaznamenal v sobotu o 3:10 miestneho času (piatok 19:10 SELČ) približne 475 kilometrov severovýchodne od Tokia. Tichomorské centrum varovania pred cunami uviedlo, že nepredpokladá vznik ničivých vĺn, zatiaľ čo USGS uvádza "nízku pravdepodobnosť" obetí na životoch alebo materiálnych škôd.

Východné pobrežie Honšu v marci 2011 zasiahlo ničivé zemetrasenie a cunami, ktoré po sebe zanechali vyše 18-tisíc mŕtvych a okrem iného tiež spôsobili sériu havárií v jadrovej elektrárni Fukušima I.

Po zemetrasení zasiahla pobrežie nízka cunami

Východné pobrežie japonského ostrova Honšu po zemetrasení v Tichom oceáne zasiahla 30-centimetrová vlna, ktorá však podľa dostupných informácií nespôsobila vážnejšie škody. Správu o cunami priniesla verejnoprávna stanica NHK, zatiaľ čo podľa tlačovej agentúry Kjódó Cúšinša vydali úrady v piatich východných prefektúrach príslušnú výstrahu. Agentúra uvádza, že varovanie sa týkalo aj pracovníkov poškodenej atómovej elektrárne vo Fukušime, jej prevádzkovateľ však v citovanom vyhlásení tvrdí, že najnovšie otrasy nezanechali na zariadení žiadne následky.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok