Po zásahu špeciálnych jednotiek zatkli hlavného aktéra drámy vo Freiburgu

TASR
25.10.2013 08:57

Rukojemnícka dráma v nemeckom Freiburgu sa skončila - špeciálne policajné jednotky vtrhli dnes ráno do priestorov reštaurácie a zatkli 36-ročného muža, ktorý tam od noci zadržiaval zhruba 12 ľudí.

Po zásahu špeciálnych jednotiek zatkli hlavného aktéra drámy vo Freiburgu
SITA

Podľa agentúry DPA to potvrdila nemecká polícia.

"Priestory reštaurácie sú vyprázdnené," uviedla policajná hovorkyňa. Doposiaľ nebolo známe, či pri zásahu utrpel niekto zranenia. Rukojemníci sú pod ochranou polície a poskytne sa im potrebná psychologická starostlivosť, dodala.

Ešte pred zásahom opustil budovu jeden muž, ktorého následne podrobili výsluchu. Polícia spočiatku vychádzala z toho, že 36-ročný páchateľ kurdského pôvodu zadržiava osoby - svojich príbuzných a známych - násilím. Správal sa nepríčetne, bol hlučný a agresívny, citovala agentúra DPA. Bezprostredne pred zásahom však úrady uviedli, že rukojemníci sú v skutočnosti podporovateľmi páchateľa. Čo konkrétne chcel svojím počínaním dosiahnuť, nebolo bezprostredne jasné.

Páchateľ mal v minulosti problémy so zákonom pre nedovolené ozbrojovanie a drogové delikty. Vo štvrtok bol predvolaný pred súd, ale neprišiel. Namiesto toho niekoľkokrát emotívne telefonoval na políciu, kde oznámil, že je pripravený na všetko. Podľa polície mal podozrivý vo štvrtok predstúpiť pred súd v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok