Z gólovej prestrelky vyšla napokon víťazne Nitra

18.10.2013 22:19

Nitrania začali v domácom prostredí aktívne. Už v 3. min mohol využiť chybu hosťujúcej obrany Štumpf, ale zoči-voči brankárovi Lacovi sa nepresadil. Úvodný tlak domácich postupne ustal a k slovu sa následne dostala aj Žilina.

Hokej - Tipsport extraliga 2013/2014 - 13. kolo:

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (0:1, 4:2, 1:0)

Góly: 26. Ordzovenský, 26. R. Tománek (Stümpel, D. Milo), 38. Bajtek (M. Hamrák, Martin Segľa), 39. H. Ručkay (R. Tománek, Stümpel), 53. L. Novák (T. Chrenko) - 14. R. Tomas (Ostrčil, Klouda), 22. T. Varga (Valášek), 39. Drevenák

Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše: M. Bača (Nitra), 10. min za nešportové správanie, 5+DKZ za údery - Rúfus (Žilina) 10. min za nešportové správanie, 5+DKZ za údery, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil, Lokšík - Kacej, Tvrdoň , 2655 divákov

HK Nitra: Kristan - D. Milo, Nádašdi, Ordzovenský, P. König, M. Bača, F. Kuzma, Závodský - M. Kováčik, T. Chrenko, L. Novák - R. Tománek, Stümpel, H. Ručkay - Štumpf, M. Hamrák, Martin Segľa - Pupák, Kmeč, Piačka - Bajtek

Žilina: M. Laco - Rúfus, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, Ostrčil, Bajaník, Sluka - R. Tomas, Klouda, D. Buc - F. Macejka, Linet, Drevenák - T. Varga, Valášek, F. Novák - Čavrk, Jarab, A. Lipovský

Nitrania začali v domácom prostredí aktívne. Už v 3. min mohol využiť chybu hosťujúcej obrany Štumpf, ale zoči-voči brankárovi Lacovi sa nepresadil. Úvodný tlak domácich postupne ustal a k slovu sa následne dostala aj Žilina. "Vlci" sa po dlhšom obliehaní domácej bránky dočkali aj gólu, keď v 14. min zmenil smer Ostrčilovej strely od modrej čiary Tomas. Po góle bola Žilina aktívnejším tímom, ale do prestávky sa už skóre nemenilo. Vstup do druhej tretiny vyšiel perfektne hosťom. V 22. min sa šikovným tečom prezentoval Varga a bolo 0:2. Domáci v tej chvíli pôsobili na ľade bezradne. Zakrátko sa ale vrátili do hry dvoma zlepenými gólmi v 26. min, keď najskôr obranca Ordzovenský a o deväť sekúnd neskôr aj kanonier Tománek zmazali manko Nitry. Od tejto chvíle prebrala opraty zápasu do rúk Nitra. V 38. min zariadil dokonalý obrat Bajtek, ktorý bez prípravy zužitkoval peknú Hamrákovu prihrávku. Neprešla ani minúta a bolo opäť vyrovnané. Po chybe domácej obrany namieril presne Drevenák - 3:3. Hokejisti spod Zobora však napokon predsa len odchádzali na druhú prestávku spokojnejší. Postaral sa o to Henrich Ručkay, ktorý gólom do šatne poslal Nitru po druhýkrát do vedenia - 4:3.

Diváci sa rozhodne nenudili ani v tretej tretine. Najskôr ich dostal do varu pästný súboj Baču s Rúfusom a onedlho aj gól Lukáša Nováka, ktorý zakončil útočnú snahu Tomáša Chrenka - 5:3. Necelé tri minúty pred koncom tretieho dejstva si žilinský tréner Jan Neliba zobral oddychový čas, ale ten na úrodnú pôdu nepadol. Hostia sa nedokázali dostať do súvislejšieho tlaku a navyše ich šance definitívne pochoval Leško, ktorý sa nechal zbytočne vylúčiť za hákovanie. V zaujímavom zápase Nitra zdolala Žilinu 5:3.

Antonín Stavjaňa (tréner HK Nitra): "Počas prvej prestávky sme sa na hráčov hnevali, pretože nerešpektovali kvalitu súpera. Prvá tretina a vstup do druhej časti nám vôbec nevyšiel a až potom gólom Bajteka sa to zmenilo. Tešíme sa z víťazstva a zároveň veríme, že ďalšie zápasy nám vyjdú lepšie."

Jan Neliba (tréner MsHK DOXXbet Žilina): "Vedeli sme, že prichádzame k súperovi, ktorý v tejto sezóne v domácom prostredí ešte neprehral. Mali sme zlý začiatok, súper mal lepší pohyb a vytvoril si aj šance, ktoré však nepremenil. Nám sa potom podarilo streliť dva góly a to nás malo upokojiť. Nepochopiteľne sme však následne urobili množstvo individuálnych chýb, ktoré súper vedel trestať. Rozhodla neskúsenosť našej obrany."