Košice zvažujú nadnárodnú súťaž, nie však KHL

16.10.2013 22:17

Košické železiarne U.S. Steel, ktoré sú hlavným sponzorom hokejového tímu HC Košice, nepodporujú myšlienku prípadného vstupu klubu do Kontinentálnej hokejovej ligy. Staronový prezident U.S. Steelu George Babcoke však nezavrhuje účasť HC Košice v niektorej európskej nadnárodnej súťaži.

"Z krátkodobého pohľadu nie je účinkovanie v KHL pre náš hokejový tím dobrou myšlienkou. Vzhľadom na pomery KHL sú Košice malé mesto, kde by bol dosť veľký problém naplniť aj minimálny rozpočet pre túto súťaž. Môžu však existovať iné ekonomicky únosnejšie alternatívy, ktoré by stáli za to. Je ich viacero, ktoré zvažujeme," povedal v rozhovore pre denník Korzár George Babcoke.

V U.S. Steel nie sú spokojní s návštevnosťou na zápasoch v Steel aréne. Na doterajších osem zápasov HC Košice prišlo 28 902 divákov, čo je priemer 3613 fanúšikov na stretnutie. Kapacita hľadiska je vyťažená na 43 percent. Nepomohlo ani angažovanie trojice so skúsenosťami z NHL Ladislava Nagya, Mareka Svatoša a Jiřího Biceka. "Pravdou je, že nie sme spokojní s tým, ako málo divákov v poslednom čase chodí na zápasy. Odkedy som sa vrátil do Košíc, bol som už na pár stretnutiach. Návštevnosť nie je taká, na akú som bol zvyknutý spred troch rokov. Je to fakt pre nás smutné, kam sa podeli diváci. Naozaj máme tento rok výborne poskladaný tím vystužený spomenutými hráčmi, ale aj viacerými nádejnými vlastnými odchovancami," uviedol pre Korzár G. Babcoke, ktorý uznáva, že vedenie extraligy sa musí zamyslieť na budúcnosťou a vyriešiť viaceré problémy.

Železiarne podľa neoficiálnych informácií prispievajú na košický hokej sumou 1,5 milióna eur. Babcoke priznáva, že angažovanie tria Svatoš, Nagy, Bicek je na extraligové pomery pre klub trochu luxusom.

"Súhlasím, že súčasné status quo v extralige nie je dobrým riešením pre nikoho. Mali sme viaceré stretnutia s prezidentom klubu aj s funkcionármi o možnostiach, ktoré máme. Pri porovnaní investovaných peňazí a počtoch divákov, ktorí chodia na štadión vidíme, že takáto situácia nie je dobrá. Zatiaľ však platí, že nebudeme mneniť výšku podpory. Máme výborných hráčov aj trénera a skvelú šancu vrátiť túto sezónu majstrovský titul späť do Košíc,“ doplnil pre Korzár šéf U.S. Steelu.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok