V triede Moto GP víťazom Španiel Pedrosa, celkovo Marquez

13.10.2013 14:47

Španiel Luis Salom zvíťazil v nedeľu na okruhu v Sepangu na 15. podujatí seriálu majstrovstiev sveta v cestných motocyklov v triede Moto 3 v rámci Grand Prix Malajzie. Je to už jeho siedmy triumf v tejto sezóne a priblížil sa ním k zisku titulu. Na druhom mieste skončil jeho krajan Alex Rins a tretí prešiel cieľom Portugalčan Miguel Oliveira.

Salom na čele celkového poradia vedie s 284 bodmi, na druhého Rinsa má náskok 14 bodov.
V triede Moto 2 sa z víťazstva tešil ďalší španielsky jazdec Esteve Rabat pred svojím krajanom Polom Espargarom a Švajčiarom Thomasom Lüthim. Celkove je na čele Angličan Scott Redding.

Do tretice španielskym víťazstvom sa skončila aj trieda Moto GP, v ktorej vyhral Dani Pedrosa a triumf Španielov potvrdili druhým a tretím miestom Marc Marquez a Jorge Lorenzo.