Tatran rozdrvil v SEHA League Borac

12.10.2013 10:00

Hádzanári Tatrana Prešov si vo štvrtkovom stretnutí 3. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League" poľahky poradili s RK Borac m:tel Banja Luka z Bosny a Hercegoviny, nad ktorým v predohrávke 7. kola zvíťazili vo svojej Tatran handball aréne vysoko 41:21 (18:9).

Zápas bol od začiatku jednoznačnou záležitosťou Šarišanov, ktorí viedli po desiatich minútach hry 6:2, v 21. min už 12:4 a prvý polčas sa skončil 18:9 v ich prospech. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci zvyšovali svoj náskok, ktorý bol najvýraznejší po záverečnom hvizde. Strelecky sa v drese Tatrana najviac darilo spojke Vladimírovi Guzymu so 7 gólmi.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka sa s bilanciou 5 víťazstiev - 1 prehra a ziskom 15 bodov prepracovali na čelo tabuľky v SEHA Gazprom South Stream League 2013/2014. Úradujúci slovenský šampión sa najbližšie predstaví v tejto súťaži v utorok 15. októbra o 18.00 h, keď v rámci 6. kola zavíta na pôdu chorvátskeho obhajcu prvenstva RK Croatia Osiguranje Záhreb.

Výsledok - štvrtok - SEHA Gazprom South Stream League - predohrávka 7. kola:
Tatran Prešov (SR) - RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.) 41:21 (18:9)
Najviac gólov: Guzy 7, Pejovič 6, Antl 5/2 - Obradovič a Jankovič po 4
Pok. hody: 2/2 - 0, vylúčení: 2 - 4, rozhodovali: Boričič a Markovič (obaja Srb.), 2072 divákov