Slovan porazil po predĺžení Magnitogorsk

TASR TA3
9.10.2013 21:39

Hokejisti Slovana Bratislava otvorili druhý blok domácich zápasov v KHL víťazstvom nad Metallurgom Magnitogorsk 4:3 po predĺžení. Stále tak čakajú na prvý triumf v riadnom hracom čase na ľade Slovnaft arény.

"Belasí" síce inkasovali v prvej minúte, no vo ôsmej po góloch Bartoviča a Miklíka už vyhrávali 2:1. V 35. viedli zásluhou Vondrku o dva góly, ale necelú minútu na to sa Trafil aj Lee a bolo 3:2 pre domácich. Hostia v závere vyrovnali zásluhou Zaripova, no v predĺžení rozhodol o triumfe domácich Vondrka.
Zverenci trénera Rostislava Čadu teraz čaká ďalších päť duelov na domácom ľade. Najbližšie sa stretnú už v piatok 11. októbra o 19.00 h so Salavatom Julajev Ufa.

Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 5. Bartovič (Netík, Sigalet), 8. Miklík (Hudáček, Sersen), 35. Vondrka (Ölvecký, Miklík), 61. Vondrka (Miklík) - 1. Zaripov (Moziakin, Kovář), 36. Lee (Kovář, Zaripov), 56. Zaripov (Kovář, Biriukov). Rozhodovali: Beljajev, Soin - Aljošin, Nesterov, vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Matoušek - Chabarov obaja 5 min za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 9605 divákov.
Slovan Bratislava: Kopřiva - Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Štajnoch, Sigalet, Mihálik - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Matoušek, Hudáček - Daňo, Šťastný, T. Mikúš - R. Mráz
Metallurg Magnitogorsk: Košečkin - Biriukov, Ibragimov, Tereščšnko, Lee, Maleňkich, Chabarov, Metľuk - Zaripov, Kovář, Moziakin - Timkin, Hodgman, Potechin - O'Reilly, Kazionov, Gulaš - Šenfeld, Platonov, Malinovskij - Grigorenko

Hostia mali výborný vstup do zápasu, keď hneď svoj prvý útok premenili na gól. Center prvej formácie Kovář našiel voľného Zaripova a ten švihom prekonal Kopřivu - 0:1. Domácich inkasovaný gól vôbec nerozhodil, práve naopak, akoby ich ešte viac nabudil a tak v ďalšom priebehu prvého dejstva na ľade jednoznačne dominovali. Vyrovnanie prišlo už na začiatku piatej minúty, keď sa presnou strelou presadil kapitán Bartovič. "Belasí" mohli strhnúť vedenie na svoju stranu už počas nasledujúcej presilovky, no podarilo sa im to až po nej vo 8. minúte. Hostia stratili puk v strednom pásme, nasledoval rýchly hráčov Slovana, na ktorého konci po Hudáčkovej prihrávke pred bránku stačilo Miklíkovi len nastaviť hokejku - 2:1. Krátko po góle sa na ľade strhla menšia šarvátka. Aj v ďalšom priebehu dominoval Slovan, ktorý posielal na Košečkina jeden útok za druhým, no už bez gólového efektu. Metallurg sa dostával pred Kopřivu len sporadicky a nebezpečnejší bol iba prvý útok. Najlepšiu šancu v druhej časti úvodného dejstva mal Kovář, po peknej kombinácii na jeden dotyk však zblízka nedal.

Aj v druhej tretine pokračoval rýchly ofenzívny hokej, no už pred oboma brankármi. Hostia pohrozili párkrát počas presilovky, na druhej strane nepremenil veľkú šancu Miklík. Hostia si postupom času dokázali vytvoriť tlak a v bránke "belasých" musel niekoľkokrát zachraňovať Kopřiva. Ich narastajúci nápor zastavilo vylúčenie v 33. minúte pre zlé striedanie. Následnú presilovku Slovan premenil, keď po rýchlom prechode do pásma prihral Ölvecký zadovkou na Vondrku a ten švihom rozvlnil sieť - 3:1. netrvalo ani minútu a Metallurgu sa podarilo znížiť. Opäť zaúradovala prvá formácia a po Kovářovej prihrávke spoza bránky prestrelil Kopřivu kanadský bek Lee - 3:2.

V treťom dejstve už oba tímy hrali opatrnejšie. Najmä Slovan sa zbytočne nehrnul do útoku, strážil tesný náskok a čakal na chyby súpera. V 45. minúte bol blízko k vyrovnaniu Platonov, ktorý zakončoval dvakrát v páde, no Kopřiva jeho šancu zmaril. Slovan mohol poistiť víťazstvo v polovici tretiny pri presilovke, no ani traja jeho hráči nepretlačili puk za Košečkina. Hosťom sa podarilo vyrovnať štyri minúty pred koncom riadneho času, keď sa druhýkrát v zápase presadil Zaripov. O triumfe Slovana rozhodol v prvej minúte predĺženia Vondrka.

Hlasy po zápase:

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Bolo pre nás veľmi dôležité, že po rýchlom inkasovanom góle sme dokázali ešte rýchlejšie odpovedať. Boli sme veľmi dlho úspešní v obrannej hre v strednom a obrannom pásme, kde sme v súbojoch jeden na jedného dokázali brániť najlepších hráčov súpera. Ubránili sme všetky presilové hry Magnitogorska a v predĺžení využili prvú chybu, ktorú súper urobil. Súhlasím s kolegom, že sme zaslúžene vyhrali."

Milan Bartovič, kapitán Slovana a autor prvého gólu domácich: "Odohrali sme určite veľmi dobrý zápas. Celých 60 minút plus predĺženie sme výborne korčuľovali, škoda len toho tretieho inkasovaného gólu. Nebyť toho, mohli sme vydolovať plný počet bodov. Napriek tomu sme spokojní, keby nám pred zápasom niekto povedal, že získame dva body, určite by sme ich brali. Podali sme dobrý výkon, treba v tom pokračovať."

Mike Keenan, tréner Magnitogorska: "Z nášho pohľadu sme šťastní, že sme dnes vôbec dokázali získať bod. S výnimkou úvodu zápasu bol totiž Slovan lepší. Bod máme len vďaka výkonu nášho brankára."