Extraliga - Košice - Banská Bystrica 2:1

25.11.2011 21:19

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 24. kolo: HC Košice - HC'05 Banská Bystrica 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Góly: 23. Dravecký (Zálešák, Petruška), 60. Michel Miklík (F. Novák) - 59. Cebák (Grman) Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, M. Grečko, 5690 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Slimák, M. Takáč - Dravecký, Zálešák, Petruška - Michel Miklík, S. Gron, P. Bartoš - Marcel Haščák, Jenčík, D. Pašek - Gmitter, Mlynarovič, Vorel
Banská Bystrica: Kostúr - Cebák, Haverinen, Grman, P. Huba, Kubka, Cunik, Brňák, Bambúch - Tománek, Jokila, T. Hričina - F. Novák, Češík, Kútny - Krisstoffersson, Heizer, M. Kokavec - Marcinek, Paľov, Petro

V prvej dvadsaťminútovke boli ku gólu bližšie Košičania, ale brankár Kostúr si udržal čistý štít. Jeho pozornosť už v prvej minúte otestovali Pašek a po ňom Bartoš. Banskobystrický gólman vyrazil aj nepríjemnú strelu Miklíka. V 9. min. sa v sľubnej šanci ocitol Petruška, ale Kostúr bol opäť na mieste. Pašek potom z dobrej pozície bránku netrafil. V 12. min. našiel Tománekov bekhend dobre postaveného Hyláka. V úvode druhej tretiny sa ocitol Bartoš počas oslabenia v nájazde, no bránu netrafil. Košičania sa dostali do vedenia v 23. min. Zálešák našiel medzi kruhmi Draveckého a ten zakončoval po ľade - 1:0. V 33. min. čarovala Hylákova lapačka potom, ako Tománek zakončoval švihom. O vyrovnanie sa márne pokúšal po presilovke Jokila, brankár Košíc jeho úmysle vystihol. Druhý gól Košíc mal na hokejke v 36. min Gron, mieril však nad bránu.
Ideálnu príležitosť na vyrovnanie prepásol v 53. min Krisstofferson. Hneď v protiútoku zase nestrelil poisťovací gól Košíc Zálešák a v 54. min nezasunul puk do prázdnej bránky ani Haščák, keď na bránkovej čiare zaskočil Kontúra Grman. V 59. min po vylúčení Bartoša odvolala Banská Bystrica z brány Kostúra a pri hre 6 proti 4 vyrovnala. Od modrej vypálil Grman a Cebák jeho pokus tečoval. Košičania sa však nakoniec tešili z troch bodov, lebo v poslednej minúte riadneho hracieho času zásluhou Miklíka po 9 sekundách využili presilovú hru pri Heverinenovom vylúčení.

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Už niekoľko zápasov sa trápime v koncovke. Aj teraz sme si vytvorili veľa šancí, aj napriek tomu sme išli do tretej tretiny len za stavu 1:0. V závere sa Bystrici podarilo vyrovnať, ale nakoniec sme boli šťastnejší my. Keby sme premenili aspoň niektoré možnosti, bolo by to iné. S Kolbovým prvým zápasom som spokojný, potrebovali sme obrancu, ktorý dohráva súboje a pred bránkou je dôrazný."
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Podľa tabuľkového postavenia bol favorit jasný. My sme prišli do Košíc otupiť útočné ostrie domáceho tímu, čo sa nám aj podarilo. Aj keď sme prehrávali o gól, trpezlivo sme čakali na svoju šancu, ktorá aj prišla. O bod sme prišli v závere po individuálnej chybe, ale aj tie partia k hokeju. Škoda, lebo chlapci dali do toho všetko. Bod sme si zaslúžili. Michal Grman, ktorý k nám prišiel k Košíc je dobrý korčuliar, ma dobru strelu, po nej prišlo aj naše vyrovnanie a určite patril medzi našich najlepších obrancov."