Obhajca vykročil víťazne, triumf pečatil technickým gólom Hossa

TASR SITA nhl.com TA3
2.10.2013 07:14

Hneď v úvodnú noc 97. ročníka zámorskej NHL dali o sebe výrazne vedieť slovenskí hokejisti. Útočník Chicaga Marián Hossa v poslednej minúte pečatil víťazstvo obhajcu Stanleyho pohára nad Washingtonom 6:4, okrem toho si pripísal aj asistenciu.

Bodoval Michal Handzuš, ktorý v tretej tretine prihral Brandonovi Saadovi na vyrovnávajúci zásah na 4:4.

Hossa sa pri záverečnej power play hostí za stavu 5:4 rútil na prázdnu súperovu bránku, keď ho zozadu stiahla na ľad dvojica Mike Green a Michail Grabovskij. Hoci 34-ročný krídelník nestihol v páde usmerniť puk do siete, rozhodcovia mu pripísali technický gól.

Samotnému zápasu predchádzal slávnostný ceremoniál, počas ktorého pod strop United Center vyvesili majstrovskú vlajku pripomínajúcu minulosezónny triumf Chicaga. Celkovo ich majú Blackhawks v hale už päť.
Základná časť odštartovala v noci na stredu dokopy tromi stretnutiami.

O úvodný gól sezóny sa postaral útočník Toronta James van Riemsdyk, ktorý skóroval v 9. minúte derby na ľade Montrealu. Maple Leafs aj vďaka jeho presnému zásahu vyhrali nad kanadským rivalom 4:3. V domácej bránke dostal pred Petrom Budajom prednosť Carey Price.

Výsledky stretnutí úvodného dňa základnej časti NHL:
Chicago - Washington 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)
Góly: 5. Bollig (Hjalmarsson, Kruger), 12. P. Kane (Toews, Rozsíval), 35. Seabrook (MARIÁN HOSSA, Saad), 48. Saad (HANDZUŠ, Keith), 54. Oduya (Saad, Hjalmarsson), 60. MARIÁN HOSSA - 11. Ovečkin (Grabovskij, Nicklas Bäckström), 31. Grabovskij (J. Ward), 41. Grabovskij (M. Green, Ovečkin), 46. Grabovskij (M. Green, Nicklas Bäckström)

Montreal - Toronto 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Góly: 11. Eller (Diaz, Galchenyuk), 14. Gallagher (Eller, Galchenyuk), 58. Eller - 9. Van Riemsdyk (Kessel, Franson), 29. Phaneuf (Kadri, Kuľomin), 38. Bozak, 46. Raymond (Bodie)

Edmonton - Winnipeg 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)
Góly: 3. M. Brown (Gazdic, Acton), 19. B. Gordon (Schultz, Hemský), 24. Hemský (T. Hall, R. Smyth), 28. Joensuu (Eberle, Arcobello) - 4. Scheifele (Byfuglien, Enström), 17. B. Little (Enström, Byfuglien), 37. Frolík (Bogosian, Trouba), 52. Trouba, 55. Frolík (Tangradi, Byfuglien)