V Poprade padlo množstvo gólov, no rozhodli až nájazdy

TASR TA3
1.10.2013 20:21

Úvodné minúty veľa vzruchu nepriniesli. Korenie pridal do zápasu až v 7. minúte Bruno Mráz, keď dobre postavený pred bránkoviskom prestrelil Sidora. Vyrovnanie priniesla hneď prvá presilová hra kamzíkov. Do streleckej listiny sa ako prvý z obrancov HK Poprad zapísal Kurali – 1:1.

Hostia lepšie korčuľovali a vytvárali si miestami drvivý tlak. Na gól ho premenil v 18. minúte Stieler, ktorý ušiel po krídle a presadil sa bekendovým blafákom – 1:2.

Gólové hody priniesla druhá tretina. Na prvý gól v strednej časti sa čakalo do 27. minúty, keď sa presadil Lažo počas presilovky. Po treťom góle sa odhodlal tréner Jančuška k výmene brankárov. "Kamzíkov" do hry vrátil strelec štvrtého útoku Gápa a túžbu po vyrovnaní korunoval v 33. minúte Jabrocký, keď zachytil zlú rozohrávku Skalice a blafákom trestal – 3:3. Hostia sa pripomenuli gólom Slobodu, ktorý šikovne tečoval Trškovu strelu. V 38. minúte už Skaličania viedli znova o 2 góly. Vyrúbalíkovu strelu Srnec vyrazil pred seba a do siete puk dostal Obdržálek.

Na začiatku tretieho dejstva hral Poprad presilovú hru a už po 6 sekundách ju využil Paločko – 4:5. Hostia vzápätí už po tretí raz odskočili na rozdiel dvoch gólov, keď sa druhým gólom v zápase prezentoval Lažo.

Odpoveď prišla takmer okamžite, Jabrocký svoju strelu ukryl za brániacich hráčov a poslal ju do šibenice.

Takmer istý gól hostí vytiahol z bránkovej čiary v 52. minúte Nitriansky. Sedem minút pred koncom si na prihrávku nabehol Tomáš Sýkora a začínalo sa odznova – 6:6. Popradčania chceli vyhrať ešte v riadnej hracej dobe, domáca lavička si vyžiadala oddychový čas.

Predĺženie začali domáci presilovkou 4 na 3. Početnú výhodu nezúžitkovali, gól nedal ani pár sekúnd pred koncom Kroták a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich rozhodol o dvojbodovom zisku pre Poprad Samuel Mlynarovič.

HK Poprad - HK 36 Skalica 7:6 pp a sn (1:2, 2:3, 3:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 9. Kurali, 29. Gápa, 33. Jabrocký, 42. Paločko, 46. Jabrocký, 54. Sýkora, roz. nájazd Mlynarovič – 7. B. Mráz, 18. Stieler, 27. Lažo, 35. Sloboda, 38. Obdržálek, 45. Lažo Vylúčení: 5:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Bednár, Holienka, 1131 divákov

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 27. Pašek, 29. Nagy - 7. S. Saliji, 30. Bartánus, 32. Melichárek. Rozhodovali: J. Konc - M. Korba, Sčensný, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, striedanie: Matis (HC Košice) zapojil sa do hry, 3031 divákov

HKM Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Góly: 2. Huňady, 8. Huňady - 4. Novák, 45. Macejka, 52. Macejka, 53. Dlouhý. Vylúčení: 5:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín - Gavalier, Tornay, 1027 divákov

MHC Mountfield Martin - HC'05 Banská Bystrica 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 38. Smrek, 62. Pokrivčák - 45. Chovan. Vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gajan, Snášel, 2000 divákov

HK Nitra - Dukla Trenčín 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 16. Novák, 45. Kováčik, 62. Tománek - 16. Nemčík, 46. Komínek. Rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, vylúčení: 1:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1973 divákov