Prefektúru Fukušima zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 5,3

19.9.2013 21:25

Zemetrasenie s magnitúdou 5,3 zasiahlo dnes japonskú prefektúru Fukušima, kde sa nachádza poškodená jadrová elektráreň vyradená z prevádzky po zásahu vlnou cunami v marci 2011.

Americký geofyzikálny úrad (USGS) uviedol, že zemetrasenie malo epicentrum v prefektúre Fukušima 177 kilometrov severovýchodne od Tokia a v hĺbke 22 kilometrov pod zemským povrchom. Tichomorské centrum varovania pred cunami nevydalo výstrahu pred vznikom ničivých vĺn.

Japonská agentúra Kjódo uviedla, že spoločnosť TEPCO prevádzkujúca jadrovú elektráreň vo Fukušime nezaznamenala po otrasoch žiadnu odchýlku od predchádzajúcich meraní rádioaktívneho žiarenia.

Japonský premiér Šinzó Abe dnes nariadil spoločnosti TEPCO, aby zlikvidovala všetky reaktory v poškodenej jadrovej elektrárni Fukušima-I, nielen prvé štyri, ako bolo pôvodne plánované. Abe to uviedol počas svojej dnešnej návštevy elektrárne, kde sa chcel oboznámiť s problematickými únikmi kontaminovanej rádioaktívnej vody.


Elektráreň Fukušima-I zasiahlo v marci 2011 cunami, v dôsledku ktorého došlo v troch zo šiestich reaktorov k roztaveniu prehriateho jadra.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok