22.11.2011 21:42

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 4:1 (0:0, 1:1, 3:0).

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 23. kolo:

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Góly: 21. Pálffy (R. Školiak, J. Hruška), 48. Lušňák (Pálffy, Obdržálek), 53. Obdržálek (Pálffy), 56. Kutálek (Šmach, Klejna) - 22. Škvaridlo (Hraško)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Bundil, Kacej, 1733 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, M. Srnec, T. Magušin, Karlíček, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - J. Jurík, Holovič, R. Konečný
Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Marek Ďaloga, Korhonen, Hraško, Ťavoda, Zošiak - Zuzin, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Otčenáš, Šachrajčuk, Škvaridlo - M. Jurík, Trochta, Síkela

Po nie príliš pútavom úvode súboja si prvú vážnejšiu gólovú šancu vypracovali v 16. min domáci Skaličania, ale brankár Škrečko si poradil so strelou aj dorážkou J. Hrušku. Vzápätí na druhej strane neuspeli ani Zvolenčania, Lakosilovi pomohol útočník T. Višňovský. O dve minúty neskôr sa do šance dostal aj Pálffy, skóre sa však nemenilo. Pred prvou sirénou ešte hostia nastrelili hneď po úspešnom vhadzovaní žŕdku bránky
Skúsený Pálffy otvoril skóre duelu už v 20. sekunde druhého dejstva, keď úspešne zakončil spoluprácu s R. Školiakom. Zvolen vyrovnal o minútu neskôr, do streleckej listiny sa zapísal Škvaridlo. Vzápätí spálil obrovskú šancu R. Školiak a následne neuspeli ani Pálffy, J. Hruška, Obdržálek a Lušňák. Práve Lušňák poslal Skalicu do vedenia v 48. min, keď v presilovke trafil po Pálffyho prihrávke odkrytú časť bránky Zvolena. Vedenie domáceho kolektívu zvýraznil v 53. min Pálffy a na konečných 4:1 zvýšil v 56. min po individuálnej akcii Kutálek. V posledných minútach si už Skalica udržala trojgólové vedenie a získala ďalšie tri body.

Svätopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "V prvej tretine sme hrali opatrne, nikto nechcel urobiť chybu. Obraz hry sa zmenil v druhej a tretej tretine, kedy obe mužstvá hrali s maximálnym nasadením, ale viac šancí sme mali my. Dali sme štyri góly a zaslúžene zvíťazili."
Jozef Škrak (tréner Zvolena): "V prvej tretine sme boli lepší, mali sme lepší pohyb a boli sme aktívnejší. Druhá tretina bola vyrovnaná, hra mala spád a je smutné, že o konečnom výsledku nerozhodli hlavní aktéri, ale niekto úplne iný."