Stoch okorenil svoju premiéru v drese PAOK Solún gólom

TASR, TA3
11.8.2013 14:39

Slovenskému futbalistovi Miroslavovi Stochovi vyšiel debut v drese gréckeho tímu PAOK Solún najlepším možným spôsobom.

Dvadsaťtriročný krídelník v sobotňajšom prípravnom stretnutí proti Kalloni F.C. zaznamenal v 57. minúte svoj premiérový gól. Ani to však jeho tímu nestačilo a pripísal si prehru 1:3.

Stoch prišiel do PAOK Solún na ročné hosťovanie z tureckého Fenerbahce Istanbul, za ktorý odohral 73 zápasov a strelil 14 gólov. Jeho presný ligový zásah do siete Gencerbirligi mu vyniesol Cenu Ferenca Puskása za najkrajší gól v roku 2012. Po viacerých medializovaných "aférach" ale vypadol z kádra slovenskej futbalovej reprezentácie.

"Nováčik súťaže sa chcel vytiahnuť. Na prípravný zápas prišlo pomerne veľa fanúšikov. Viacero hráčov malo voľno, ja som vybehol na druhý polčas a som nesmierne rád, že sa mi podarilo streliť gól. Dostal som dlhý pas na ľavý kraj, naviedol loptu na stred a vystrelil pod brvno. Vyšlo to ideálne," povedal Stoch pre oficiálny web jeho zastupiteľskej agentúry www.fsagency.eu.