Miami vyrovnalo finálovú sériu, James nastrielal 33 bodov

TASR
14.6.2013 08:20

Miami Heat vyhrali vo štvrtom zápase finále play off tohto ročníka na palubovke San Antonia Spurs 109:93 a vyrovnali stav série na 2:2 na stretnutia. Spoluhráčov k cennej výhre potiahol 33 bodmi LeBron James.

James ku kvalitnému streleckému výkonu pridal aj 11 doskokov a Heat sú stále v hre o obhajobu titulu. Jamesovi dobre sekundovali aj ďalšie hviezdy Heat, Dwyane Wayne sa na úspechu podieľal 32 bodmi a Chris Bosh zaťažil konto súpera 20 bodmi, ku ktorým pridal 13 doskokov.
V drese domácich dal Tim Duncan 20 bodov, so zranením zadného stehenného svalu sa trápil Tony Parker (15 bodov).

Zápas číslo päť je na programe opäť v San Antoniu v noci na pondelok a následne sa tímy presunú do Miami na zápas číslo šesť.

Hostia v prvom polčase dominovali, ale v druhej štvrtine nechali texaský tím úspešnou šnúrou v jej závere vyrovnať na polčasových 49:49. Tretiu štvrtinu vyhralo Miami o 5 bodov a s prehľadom v záverečnej časti priviedlo zápas do úspešného konca.

San Antonio - Miami 93:109 (26:29, 23:20, 27:32, 17:28) - stav série: 2:2
Zostavy a body:
Spurs: Duncan 20, Parker 15, K. Leonard 12, Danny Green 10 (3 trojky), Splitter 4 (Neal 13/3 trojky, Diaw 9, Ginóbili 5, Bonner 4, Joseph 1, Blair a De Colo po 0)
Heat: L. James 33 (11 doskokov), Wade 32, Bosh 20 (13 doskokov), Chalmers 6 (2 trojky), Miller 0 (R. Allen 14, Battier a Haslem po 2, Cole 0)
TH: 31/23 - 17/15, fauly: 18 - 26, trojky: 8 - 4, 18 581 divákov