Úspešný vstup mladých Slovákov do kvalifikácie ME 2015

11.6.2013 22:46

Futbalisti slovenskej reprezentácie do 21 rokov vstúpili úspešne do nového kvalifikačného cyklu o postup na majstrovstvá Európy 2015 hráčov tejto vekovej kategórie do Česka, keď zvíťazili v utorňajšom stretnutí v luxemburskom Ettelbrucku nad domácimi rovesníkmi vysoko 7:1.

Mladí Slováci viedli po prvom polčase už 5:0, po prestávke síce súper dokázal znížiť, no zverenci trénera Ivana Galáda pridali ďalšie dva góly. Hetrikom sa zaskvel útočník FC Spartak Trnava Ivan Schranz.

Pre tím SR "21" bol duel v Ettelbrucku vstupným v 3. skupine spomenutého kvalifikačného cyklu. Luxemburčania už majú na konte aj prehru 0:3 so Škótmi.

Výsledok - 3. skupina:
Luxembursko "21" - Slovensko "21" 1:7 (0:5)
Góly: 53. Luisi - 1., 14. a 37. Schranz, 18. Paur, 28. Švarka (z pok. kopu), 60. Hrošovský, 72. M. Janec, ŽK: 67. Corral, 90. Dragovič - 9. L. Szabo, 38. Lásik, rozhodovali: Pashaj - Cokaj, Preca (všetci Alb.)

Luxembursko: Bierchen - Ricardo Delgado, Dragovič, C. de Sousa, Speller - Jans, Skrijelj (46. Bechtold), Sinani (75. R. de Sousa) - Klapp (46. Luisi), Turpel, Corral
Slovensko: Rusov - Pauschek, Gyömbér, Ambra (54. Hrošovský), M. Janec - Lásik, Paur - Schranz (46. K. Mészáros), Švarka, Lalkovič - L. Szabo (71. F. Oršula)

Slováci si nemohli želať lepší vstup do zápasu, už v 1. min sa presadil útočník trnavského Spartaka Ivan Schranz po prihrávke Lukáša Szaba. V 14. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov opäť Schranz. O tri minúty neskôr už bolo prakticky rozhodnuté, tretí gól Slovákov strelil stredopoliar MŠK Žilina Jakub Paur. V 27. min fauloval Christophe de Sousa vo vlastnom pokutovom území Szaba a hlavný rozhodca Bardhyl Pashaj z Albánska nariadil penaltu. Tú premenil ďalší "Žilinčan" v zostave Michal Škvarka a bolo 4:0. Hrdina duelu Schranz zavŕšil v 37. min hetrik, keď dokázal zužitkovať prihrávku od kapitána Richarda Lásika.

Po zmene strán sa dostali k slovu aj domáci hráči, v 53. min znížil striedajúci Antonio Luisi. Slováci však nepoľavili a o sedem minút bol rozdiel skóre opäť paťgólový - po asistencii Milana Lalkoviča skóroval záložník FK Ústí nad Labem Patrik Hrošovský. Definitívnu bodku za stretnutím dal obranca Slovana Liberec Michal Janec, ktorý sa presadil po prihrávke Lukáša Pauscheka.