Ján Mucha ml. končí pôsobenie v Evertone

Ján Mucha ml. končí pôsobenie v Evertone
Zdroj foto: SITA
Slovenský futbalista Ján Mucha ml. (nar. 5 12. 1982) definitívne končí svoje pôsobenie v FC Everton, ktorý obsadil v ostatnom ročníku Premier League 6. miesto.

Už dávnejšie avizovanú informáciu potvrdil aj anglický klub na oficiálnej internetovej stránke. Tridsaťročnému brankárovi sa k 30. júnu 2013 uzavrie platný kontrakt v tomto liverpoolskom tíme a už nepríde k jeho predĺženiu.

Rodák z Belej nad Cirochou je hráčom Evertonu od leta 2010, ale za "karamelky" pri stabilnej výkonnosti Američana Tima Howarda nedostával príležitosť a prakticky sa nedostal do bránky. Práve nedostatočná herná prax na klubovej úrovni bola dôvodom, že sa vlani vzdal účinkovania v slovenskej reprezentácii, za ktorú nastúpil zatiaľ 35-krát. Mucha ml. odchytal v sezóne 2012/2013 dva duely v anglickej Premier League: v najvyššej anglickej súťaži debutoval 2. marca proti Readingu (3:1) a skvelý výkon podal v ďalšom domácom ligovom vystúpení proti Manchestru City, v ktorom si 16. 3. udržal čisté konto (2:0). "To bol jeho najpamätnejší duel v našom drese," pripomenul klubový web najsvetlejší zápasový moment brankára SR v drese "Toffees". Medzitým po zlom výkone celého mužstva inkasoval J. Mucha ml. 9. marca tri góly vo štvrťfinále FA Cupu doma proti Wiganu (0:3).

O futbalovej budúcnosti účastníka MS 2010 zatiaľ nie je rozhodnuté. Objavili sa informácie, že by mohol pokračovať napríklad v Diname Záhreb. Chorvátsky majster však medzi tri žrde angažoval argentínskeho brankára Pabla Miglioreho, ktorý podpísal kontrakt na tri roky. Ján Mucha ml. v doterajšej seniorskej kariére chytal za Inter Bratislava, MŠK Žilina, Humenné a poľskú Legiu Varšava, odkiaľ prišiel v lete pred tromi rokmi do Evertonu. V Goodison Parku teraz koncom júna uzavrie svoju kapitolu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá