Handzuš dal gól, Hossa asistoval, Chicago vedie

SITA, NHL.com
3.6.2013 07:10

Hokejisti Chicaga vedú vo finále Západnej konferencie zámorskej NHL nad obhajcami prvenstva Los Angeles Kings 2:0 na zápasy. Blackhawks na výbornú zvládli nedeľňajšie druhé domáce vystúpenie, nad "kráľmi" viedli v jeho polovici až štvorgólovým rozdielom a bezpečne dokráčali k víťazstvu 4:2.

NHL.com

Úspech opäť nesie aj slovenský rukopis: Marián Hossa v závere prvej tretiny elegantnou zadovkou priťukol puk Brentovi Seabrookovi a obranca bombou zvýšil na priebežných 2:0. Ostrieľaný center Michal Handzuš si v 30. minúte počkal na správny moment a strelou zápästím vyhnal z bránky Jonathana Quicka, ktorý inkasoval štvrtýkrát.

Tretí diel série je na programe v utorok v Los Angeles.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa štyri víťazstvá):
ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Finále - druhý zápas:
Chicago - Los Angeles 4:2 (2:0, 2:1, 0:1) - stav série 2:0
Góly: 2. Shaw (Stalberg, Saad), 20. Seabrook (MARIÁN HOSSA, Toews), 28. Bickell (Sharp, Saad), 30. HANDZUŠ (Sharp, P. Kane) - 39. J. Carter (Toffoli, Vojnov), 59. Toffoli (Penner, Vojnov)

<object width="640" height="383" id="embed" classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000"><param name="movie" value="http://nhl.cdn.neulion.net/u/videocenter-v1/embed.swf" /><param name="quality" value="high" /><param name="allowFullScreen" value="true" /><param name="allowScriptAccess" value="always" /><param name="flashVars" value="hlg=20122013,3,322&server=http://video.nhl.com/videocenter/&pageurl=http://video.nhl.com/videocenter/&nlwa=http://app2.neulion.com/videocenter/nhl/" /><embed name="embed" pluginspage="http://www.adobe.com/go/getflashplayer" src="http://nhl.cdn.neulion.net/u/videocenter-v1/embed.swf" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="383" quality="high" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always" flashVars="hlg=20122013,3,322&server=http://video.nhl.com/videocenter/&pageurl=http://video.nhl.com/videocenter/&nlwa=http://app2.neulion.com/videocenter/nhl/"></embed></object>