O majstrovi basketbalovej extraligy rozhodne až 7. duel

TASR, TA3
29.5.2013 21:08

Basketbalisti BK Inter Incheba Bratislava zvíťazili v šiestom finále play off SLOVAK SPORT.TV BASKET extraligy na Pasienkoch nad MBK Rieker Komárno 78:74, o majstrovi tak rozhodne až posledný možný duel v sobotu na palubovke Komárna.

BK Inter Incheba Bratislava - MBK Rieker Komárno 78:74 (35:44)
zostavy a body:
Inter: Tucker 24, Rančík 20, Miloševič 12, Delič 4, Bulatovič (Sedmák 7, Graham 6, Garnett 3, Skibniewski 2)
Komárno: Lowe 17, Thompson 16, Kratochvíl 12, Kozlík 9, Bílik 2 (Stevens 8, Simpson 8, Šoška 2, Dubovský)
TH: 29/23 - 18/13, fauly: 24:25, trojky: 5:3, 3500 divákov, rozhodovali: M. Brziak, T. Lukáč, A. Šarišský
/na zápasy: 3:3/

Šieste finále odštartovalo vo vynikajúcej atmosfére pred vypredanou halou na Pasienkoch lepšie pre hostí. Komárno sa ujalo vedenia 4:0 a 6:3, no po dvoch trestných Deliča stiahli domáci na 5:6. Hostia však pokračovali v dobrom výkone.

Výborná obrana a presná streľba znamenali, že po piatich minútach viedli už 14:6, na čo reagoval domáci kouč oddychovým časom. Rančík a po ňom jedným trestným i Garnett síce znížili na 9:14, no v ďalších minútach doplatili na veľmi nepresnú streľbu a slabé doskakovanie pod súperovým i vlastným košom. Hostia tak po päťbodovej sérii Lowea viedli už 26:11 a úvodnú štvrtinu získali pomerom 29:13.

Komárno sa nezastavilo ani potom a najmä vďaka výkonom legionárov Lowea a Thompsona viedlo po štvrťhodine 40:17. Konečne sa dočkali aj domáci diváci, keď Inter zlepšil najmä streľbu a šesťbodovou sériou znížil na 23:40. Hosťujúci kouč si okamžite vyžiadal time-out, no rozbehnutých domácich nezastavil. Tuckerova individuálna akcia zakončená parádnym smečom znamenala stav 28:42 a Inter do polčasu znížil stratu z 23 len na deväť bodov (35:44).

Po prestávke pokračovala stíhacia jazda domácich. Darilo sa najmä Rančíkovi, ktorý piatimi bodmi priblížil svojich spoluhráčov už na rozdiel šiestich bodov (42:48). V ďalších minútach predvádzali mužstvá vyrovnanú hru. Komárno sa síce odpútalo na rozdiel desiatich bodov, no domáci vždy dokázali odpovedať a necelé dve minúty pred koncom po Sedmákovej akcii prehrávali už len o jediný bod (57:58).

V 30. minúte zakončil ďalšiu vydarenú akciu Graham a domáci sa prvýkrát v zápase dostali do vedenia 61:60. Na palubovke sa tak v závere rozbehla obrovská dráma. Inter vycítil svoju šancu a sedem minút pred koncom držal päťbodový náskok, Ani Komárno však nezložilo zbrane a o ďalšie dve minúty to bolo znova len o bod 69:68. Potom prišli dve trojky Miloševiča, ktorý poslal domácich do vedenia a tí ho už z rúk nepustili.