New York aj Memphis vyrovnali série na 1:1, Anthony s 32 bodmi

TASR TA3
8.5.2013 07:16

Basketbalisti New York Knicks zvíťazili v druhom zápase semifinále play off Východnej konferencie zámorskej NBA doma nad Indianou suverénne 105:79 a vyrovnali stav série na 1:1. S 32 bodmi exceloval Carmelo Anthony, ktorý síce v prvom polčase zaostal za očakávaním, ale v druhom dejstve nastrieľal 20 bodov.

Po súboji v Madison Square Garden mohol tréner domácich Mike Woodson byť spokojný. "Bolo pekné vidieť, že najmä vo štvrtej štvrtine sme hrali ako za starých časov. Naša ofenzíva sa dostala do varu," povedal kouč víťazov na margo dejstva, ktoré Knicks vyhrali 33:13. "Myslím, že Anthony hral výborne. Je najlepším v ofenzíve a súťaživý aj v defenzívnej zóne ihriska. Premenil veľa ťažkých striel a ešte aj dobre bránil," vyjadril sa tréner Pacers Frank Vogel.

V semifinále Západnej konferencie vyhral Memphis Grizzlies na palubovke Oklahoma City 99:93 a vyrovnal stav série na 1:1. Hosťom pomohol k cennému skalpu Thunder Mike Conley s 26 bodmi. Zápas číslo tri je na programe v sobotu v Memphise.